Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks villa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622304
Şehir : İstanbul / Tuzla
Semt-Mahalle : AYDINLI - BİRLİK OSB MAH. / AYDINLI
: 200
Oda Sayısı : 5+1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/120 ESAS
İhale Yeri : Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adliyesi KARTAL / İSTANBUL
Muhammen Bedeli : 1500000 TL
İlk İhale Tarihi : 02.08.2017 14:10
İkinci İhale Tarihi : 07.09.2017 14:10

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ
2016/120 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Aydınlı Mahallesi, 4280 Parsel, 7 nolu Bağımsız Bölüm, 51.161,99 m2 alanlı arsa üzerinde yer almaktadır. Site içerisinde bulunan yapılar, ikiz nizam, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Sitede toplam 49 adet (24 A Tip, 24 B Tipi, 1 C Tipi) villa bulunmaktadır.Site içerisinde oyun alanları, peyzaj düzenlemeleri, villalara ait havuzlar, ortak süs havuzları veaçık yüzme havuzu bulunmaktadır. Siteye giriş kontrollü geçiş ile sağlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz bodrum+zemin olmak üzere 2 katlıA tipi villadır. Binanın dış cephesi silikon esaslı dış cephe boyalıdır. Villa giriş kapısı çelik doğramadır. Isınma sistemi olarak doğalgaz yakıtlı kombi kat kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Villa bahçesinin peyzajı tamamlanmış olup yaklaşık 25 m2 yüzme havuzu ve yaklaşık 100 m2 bahçe kullanım alanı bulunmaktadır.
Söz konusu taşınmazın bodrum katı brüt 100 m2 alanlı olup, 2 oda, salon, mutfak, banyo, WC, antre hacimlerinden, zemin katı ise brüt 100 m2 alanlı olup, 3 oda, ebeveyn banyosu, banyo, antre, balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Toplam 200 m2 brüt alanlıdır.(Projesine aykırılıklar bulunmaktadır).
Villada oda ve salon zeminleri lamine parke, duvarları saten boyalıdır. Mutfak alanında zeminler lamine parke, duvarları seramik kaplıdır. Mutfak alanında ankastre mutfak takımı bulunmaktadır.
Banyo alanlarında zeminler granit, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Banyo alanlarında küvet, ayaklı lavabo, alafranga WC bulunmaktadır. Villada iç kapılar ahşap panel kapı, pencere doğramaları PVC'dir. Giriş kapısı çelik olan villanın, ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kat kalorifer sistemlidir.
Taşınmaz, ana ulaşım aksları ile sosyal donatılarvb.alanlara yakın mesafededir. Belediye sınırları içinde ve her türlü belediye hizmetinden yararlanançevresinde gerekli sosyal donatı alanları mevcut olan mevkiidedir. Alt yapısı, suyu, elektriği ve diğer tüm alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır. Deprem yönetmeliği sonrası yapılan yapılardan olan taşınmaz güvenlikli site içerisinde bulunmaktadır.
Adresi : Aydınlı Mahallesi, Yabangülü Sokak, Villa Gizli Bahçe Sitesi, A7 Nolu Villa. Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : 3012/153483
İmar Durumu : 2000 m2'ye 250 m2'lik bağımsız konut birimi olacak şekilde ağaçlandırılacak alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.500.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Başkaca şerhler mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/08/2017 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 07/09/2017 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adliyesi KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/120 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR