Yazdır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Dubleks Ev

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452010
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 347370 TL
İkinci İhale Tarihi : 10.01.2017 11:30
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 11:30
Dosya Numarası : 2015/9045 Esas
İhale Yeri : İskenderun Adliyesi Zemin Kat İcra Satış Odası
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2015/9045 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 1547 Parsel No, Hatun Mahallesi, Arsuz Belediyesi İmar Müdürlüğünün yazısına istinaden taşınmaz ayrık nizam 3 katlı imarlıdır. Taşınmaz bahçeli dubleks ev niteliğinde tapuda kayıtlı 148 m2 oturum alanına sahiptir. Dubleks meskende zeminde antre L tipi salonu, mutfak, wc ve önde ve yanda teras bulunmakta. Üst katta 3 yatak odası ve banyo var, ebeveyn ve bir yatak odasının balkonu var. Taşınmazın tabanı 30x30 karo mozaik, duvarlar düz sıvalı plastik boyalı, kapılar ahşap tam kasa, pencereler pvec plastik. Mutfakta tezgah bakalit, dolaplar ahşap tezgah alanı seramiktir. Banyo ve wcde taban 30x30 duvarlar 20x20 seramik. Üst kattaki banyonun tabanı 30x30 duvarlar 20x20 seramik. Taşınmazın bulunduğu sitede yüzme havuzu ve sosyal tesisler var, taşınmazın alt yapısı yaklaşım yolu suyu elektriği mevcut olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta. Taşınmaz İskenderun-Arsuz ve Antakya Karayoluna yakın ve site yol üstündedir.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Güzelyalı Caddesi Işık Sitesi No:67 Karaağaç Arsuz/ HATAY
Yüzölçümü : 148 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 347.370,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : S.S. Gözcüler Esnaf ve San. Kredi Kef. Koop. Adına 1. Dereceden 215.000,00 TL bedelli ipotek
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi Zemin Kat İcra Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9045 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR