KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699597
Şehir : Kayseri
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2018 10:00
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2017/116 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Pervane Mahallesi, 4532 Ada, 1 Parsel,11. Kat 22 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken Satılacaktır. Taşınmaz şehrin kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup Cumhuriyet (Şehir) meydanına 3100 m mesafededir. Ana taşınmaz betonarma karkas olarak yapılmış bodrum, zemin asmave 11 kattan oluşmaktadır.Yapının etrafı beton duvarlar bulunmakta, otopark kısmı kuzeybatı cephesine bakmakta olup giriş kapısı kuzey cephede ve otopark döşemesi kilitli parke taşıdır. Ana yapıda 2 adet asansör bulunmakta , yapı çatılı , dış cephesi mantolamı üzeri mineral sıva ve boyadır.Satışa konu 22 Nolu bağımsız bölüm 11. katta bulunmakta olup dubleks dairedir. Taşınmazın brüt alanı 200,00 m2 net alanı 149,50 m2alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın üst katında tek oda, banyo ve antre, alt katta ise 3 oda, salon, antre, mutfak, 2 balkon, WC, ebebeyn banyosu ve banyo yer almaktadır. Dış kapı ahşap görünümlü dekoratif çelik, iç kapılar ise Amerikan panel kapılardır. Pencereler ve balkon kapıları ahşap renkli, PVC doğramadır. Tuvalet, banyo ve mutfak duvarları seramik kaplamalıdır. Odalar ise salon zeminleri laminat parke, diğer ıslak hacimli yerler ise granit seramik kaplıdır. Tuvalet ve banyo tavanları PVC ile ters tavan yapılmış olup geri kalan bütün tavanlar ise alçıpan ile ters tavan yapılarak süslemeler yapılmıştır. Mutfak Tezğahı çimstoneolup altında ve üstünde laminant dolaplar vardır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Taşınmaza üst kata çıkan merdiven ahşap doğramadan yapılmıştır. Yapının ısınma sistemi merkezi doğalgaz olup kuzey-batı-güney olmak üzere 3 cephelidir.

Adresi : Yakut Mahallesi Bekir Yıldız Caddesi No:39/22Kocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 2.242,68 m2Arsa Payı : 840/21600

İmar Durumu : Kocasinan Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Pervane Mahallesi 4532 ada 1 parsel taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama planında konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 320.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 21/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 17/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - İstasyon Mah. Ziya Sok. No:6 Kocasinan/Kayseri

--------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR