BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699336
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 11.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4268 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2016/4268 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5216 Ada, 121 Parsel, GÖRÜKLE/SAKARYA Mahalle/Köy, B Blk 3. Ve Çatı Katı 23 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Dubleks Mesken nitelikli taşınmazın tamamı; Ana Parsel üzerinde her biri beşer katlı iki adet apartman vardır. B blok asansörlü ve kombi kaloriferlidir. Merdivenler mermer kaplıdır. Her katta dört daire vardır. 23 nolu dubleks mesken binanın en üst katındadır. Kuzey ve doğu yönlere cephelidir.Daire 3. Katta salon, bir oda, mutfak ile iki balkondan oluşmaktadır. Çatı katına holdeki merdivenle çıkılmaktadır. Çatı katında iki oda ve banyo/tuvalet ile 20 m2 alanında teras vardır. Salon ve odalar laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Pencereler pvc, iç kapılar amerikan panel, daire kapısı çelikten yapılmıştır. Duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Daire brüt 66,00 m2, net 51,90 m2 alanındadır. Gayrimenkul şehir merkezinden ortalama 20 km batıda yer almaktadır.Görükle beldesi Uludağ Üniversitesine yakın olduğundan beldede genellikle üniversite öğrencileri ikamet etmektedir. Konutlar ve sosyal tesislerde çoğunlukla gençlere yöneliktir. Bölgede her türlü kamu hizmetleri mevcuttur.
Adresi :Dosyamızda mevcut olup dairemize bizzat müracaat halinde verilecektir.Yüzölçümü : 1.435,12 m2
Arsa Payı : 115/3632
İmar Durumu :Bursa Nilüfer ilçesi, Görükle Mah. de kain Tapu Sicilinde5216 ada, 121 parselde kayıtlı taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde kaldığı ve parsele ayrık nizam 4 kat (hmax.12,50 m)olan konut inşaatına izin verildiği belirtilmektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4268 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR