KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00648150
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ KOCAELİ 07.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/602 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.10.2017 14:30
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAMÜRSEL
İCRA DAİRESİ
2016/602 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 88 Ada No, 21 Parsel No, Camiatik Mahallesi, 4 Bağımsız Bölüm
Adresi : 4 TemmuzMah. Park Cad. No:41 Karamürsel
Yüzölçümü : 142,55 m2
Arsa Payı : 30/100
Taşınmazın Durumu : Taşınmaz tapuda dubleks mesken olarak geçmektedir.
Bilirkişi tarafından yapılan tespitler şu şekildedir:
Ana taşınmaz belediye imar planı sınırları içinde olup etrafında yapılaşma tamamlanmıştır. Çevre düzenlemesi yapılmıştır, binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Çatısı vardır. Taşınmaz ilçe merkezinde olup hükümet konağına, belediyeye, bankalara yakın konumdadır. Elektrik su doğalgaz gibi hizmetlerden yararlanmaktadır.Satışa konu 4 nolu bağımsız bölümde 3.normal kata (alt kat) merdivenle çıkılmaktadır, dairede 2 adet balkon mevcuttur,çatı katında (üst kat) 2 oda, duş wc ve teras vardır. .kattaki banyo ile wc havalandırma penceresinden ışık ve hava almaktadır. Meskenin salon ve odalarının tabanı laminant parke ile kaplanmıştır. Kaloriifer tesisatı mevcuttur, doğalgazla ısıtılmaktadır. Asansör yoktur.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek
1. Satış Günü : 19/09/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/10/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. İİK 9.maddesi uyarınca, ayrıca piyasada sahte para olayının artması nedeniyle, TEMİNAT BEDELİ NAKİT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.. İhaleye katılmak isteyenlerin, teminat bedelini eksiksiz olarak Vakıfbank Karamürsel Şubesinin TR110001500158007290497628 nolu icra banka hesabına yatırarak dekontunu ibraz etmeleri, ayrıca yatırılan teminat bedelinin ihale anında müdürlüğümüz banka hesabına yansıması gerekir. Bu hususta sorumluluk ihale katılımcısına aittir. Yatırılan teminatın iadesi için, teminat yatıran her kişiden IBAN numarasını gösterir imzalı dilekçe alınacaktır.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/602 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, taşınmazın adresi ilanda yazılı olup, bilirkişice tespit edilemeyen hususların olması ihtimaline binaen ilgililerin (ihaleye katılmak isteyenlerin) taşınmazı yukarıda yazılı adresindeinceleyebilecekleri, resmi kurumlardan taşınmaz hakkında bilgi alabilecekleri, bu husustaki sorumluluğun ihale alıcısında olacağı hususu ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR