İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637262
Şehir : Hatay / Belen
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 16.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/108351 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340000 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.09.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
19.10.2017 14:00
İhale Yeri
:
iskenderun adliyesi icra satış odası ptt yanı İskenderun/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN İCRA DAİRESİ
2016/108351 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Hatay İl, Belen İlçe, BELEN Mahalle/Mevkii, 14 Bağımsız Bölüm Taşınmaz bilirkişi raporuna göre; 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında, ayrık nizam, 5 kat yapılaşma koşuluna sahip ticari+konut alanında kaldığı bildirilmiştir. Dava konusu taşınmaz Antakya-İskenderun karayolu üzerinde Antakya yönüne cephelidir. Güney ve Batı yönlerine cephesi vardır. Zemin+4 kat+çatı kattan oluşmuş, 4. ve çatı katındadır. Cepheleri mantolamalı ve dekoratif söveli 3. sınıf B grubu yapıdır. Binanın girişi 60 cm x 60 cm yer ve duvarları dekorlu seramik kaplıdır, çift kapılı asansörü vardır, merdivenleri mermer kaplıdır. Dubleks dairenin alt katında duvar ve tavanları alçı dekorasyonlu 2 oda, duvarları, tavanı alçı, dekorasyonlu ve televizyon köşesi dekorlu 1 oda, ebeveyn banyosu, dolaplı ve dekoratif seramikli mutfak, yerler ve tavana kadar duvarlar seramik kaplı, dolaplı, lavabo ve duşa kabini bulunan ankastre tuvalet ve banyosu mevcuttur. Dairenin dış kapıları çelik kapılıdır.Tüm altyapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Toplam yüzölçüm 1260,54 m2 dir.

Adresi : Antakya-İskenderun Karayolu Üzerinde Antakya Yönüne Cephelidir. Belen / HATAY
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 300/3779
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında, ayrık nizam, 5 kat yapılaşma koşuluna sahip ticari+konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/09/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 19/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : iskenderun adliyesi icra satış odası ptt yanı İskenderun/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/108351 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR