KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00498862
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1230 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
İlk İhale Tarihi
:
09.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.02.2017 14:00
İhale Yeri
:
K.Çekmece Belediyesi Mezat Salonu - Gültepe Mah. Bağlar Cad. No:7 Fatih Camii Bahçesi Muhtarlık Binası 1. Kat K.Çekmece/Ist

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2016/1230 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇİK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri :İstanbul İli K.Çekmece ilçesi Safra mahallesi Köyaltı mevkii 12556 parsel sayılı 160,78 m2 alanlı 4 katlı betonarme ve arsasının 28/160 arsa paylı zemin kat +bodrum kat 2 nolu dubleks dairenin tamamıdır. Bilirkişi raporuna göre; Satışa konu olan taşınmaz ;İstanbul İli K.Çekmece ilçesi Kartaltepe mahallesi Güneşli sok no :ll adresinde mevcut tapunun 12556 parsel sayılı 160,78 m2 alanlı arsa üzerinde 1 bodrum + I zemin +2 adet normal kat ve Ç.A.P 'sinden müteşekkil B.A.K bir yapının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Değer tespitine konu olan dubleks mesken binanın zemin kat + bodrum katında olup 2 nolu dubleks meskendir. Dubleks meskende keşif günü yapılan incelemelerde tespit konusu olan meskenin zemin ile bodrum kata dubleks olduğu görülmüştür keşif günü yapılan incelemelerde zeminden alt kata inilerek bodrum katında büyük bir oda ,küçük bir oda ,banyo ve antreden müteşekkil olduğu bodrum kattan zemin kata içeriden merdiven ile çıkılarak zemin katın da ise I salon ,1 mutfak ve 1 antrenin mevcut olduğu tarafımdan tespit edilmiştir /Tespite konu olan dubleks mesken : 2 oda , 1 salon , mutfak , banyo, hol antre ve wc ' den müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları l.sınıf parke , ara ıslak alanları hol,antre ,mutfak ,banyo ,wc gibi yerlerin taban alanlarının tamamı I.sınıf seramik , mesken saten boyalı ,karton piyerli , elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli , mutfak dolapları laminant , tezgahı mermer duvarları renkli fayans , banyosu klozetli lavabolu , duşakabinli , duvarları renkli fayans, iç doğramaları kapı kanat ve kasaları Amerikan kapı , dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift pimapen , dubleks meskenin alt bodrum katından merdiven ile bir üst zemin kata çıkılarak zemin katta 1 salon mutfak , hol antre ve wc ' den müteşekkil olup alt kattaki teknik özellikler ile aynı özellikleri taşıdığı 1.sınıf malzeme kullanıldığı tarafımdan tespit edilmiş olup dubleks meskenin tahmini ve takribi olarak 50 m2 alanlı dubleks mesken olduğu tespit edilmiştir. Adresi : Kartaltepe Mah. Güneşli Sok. No:! 1/2 Küçükçekmece / İSTANBUL
İmar Durumu : Küçükçekmece İlçesi Kartaltepe mahallesi 12556 parsel sayılı taşınmaz söz konusu parsel 22/06/2005-17/01/2014 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sefaköy Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.29 maddesindeki hükümlere haiz Bitişik Nizam 3 kat yapılaşma şartlarında konut alanında bir kısımda yolda kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirlenecektir.

Kıymeti: 150.000,00 TL
KDV Oranı: %1
1. Satış Günü : 09/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2017 günü 14:00- 14:05 arası
Satış Yeri: K.Çekmece Belediyesi Mezat Salonu - Gültepe Mah. Bağlar Cad. No:7 Fatih Camii Bahçesi Muhtarlık Binası 1. Kat K.Çekmece/Ist

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden Önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fa2İa bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1230 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

(İİKm.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR