BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449862
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2746 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
29.11.2016 11:00
İhale Yeri
:
Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol(no:107), Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı, İcra Mezat Salonu, B.Çekmece/İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2016/2746 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 520 Ada No, 2 Parsel No, Yakuplu Köyü Köyü, 9 Bağımsız Bölüm. Satışa konu taşınmaz tapu kaydında göre dubleks olup, fiiliyatta iki bağımsız bölüm olarak kullanılmakta, üst dubleksinin ayrı bir giriş kapısı mevcuttur. Alt katta 3+1, üst katında 2+1 özellikte inşa edilmiştir. Üst katta ayrıca teras şeklinde bir balkon bulunmaktadır. Alt katta mutfak ve banyo, üst katta açık mutfak ve banyo tuvaleti mevcuttur. Dairenin giriş kapılan çelik kapı, oda kapılan panel kapı, zeminleri laminat parke, koridor, banyo, mutfak alanlan seramik döşelidir. Alt katta balkon pvc ile kapatılmıştır. Ortak alanlar mermer, korkulukları ferforjedir. Alt kat takriben brüt 136m2, üst kat takriben 117m2, taşınmaz ortalama 145m2 net kullanım alanına sahiptir. Dairede doğalgaz, kombi mevcuttur. Daire iki ayn giriş kapısına sahip olmakla birlikte; alt kat içeriden ahşap merdivenle üst katla irtibat halindedir. Site içerisindedir. Açık otopark imkanı vardır. Çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur.
Adresi: Yakuplu Mah. Kanuni Caddesi İle Bağlantılı 182. Sokak Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü: 1.583 m2
Arsa Payı: 14/200
İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında Blok nizam, 4 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti: 250.000,00 TL
KDV Oranı:%1
Kaydındaki Şerhler: Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 29/11/2016günü 14:00- 14:05arası
2. Satış Günü : 27/12/2016günü 14:00- 14:05arası
Satış Yeri: Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol(no:107), Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı, İcra Mezat Salonu, B.Çekmece/İST.

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satışpeşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraftan alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklannı özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialannı dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2746 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmalan ilanolunur.30/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR