BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448318
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2541 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
425000 TL
İlk İhale Tarihi
:
15.11.2016 15:30
İkinci İhale Tarihi
:
19.12.2016 15:30
İhale Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2016/2541 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 780 Ada No, 2 Parsel No, KAVAKLI(BEYLİKDÜZÜ) MAH Mahalle/Mevkii, 25 Bağımsız Bölüm Satışa konu son taşınmaz dubleks mesken nitelikli olup tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, 780 Ada, 2 Parsel numaralı, 1.951,45 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan yanda fotoğrafı görülen zeminde Beyza Apartmanı olarak adlandırılmış, 11 dış kapı numaralı binada, 6. katta yer almakta olup taşınmaz 140/3000 arsa paylı ve 25 bağımsız bölüm numaralıdır.Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Barış Mahallesinde, Ada Çiftliği Caddesi ile iritbatlı Emirgan Sokak ile kesişen Hoşseda Sokak üzerinde yer almaktadır.

Taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten yakın konumda olan taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde, Nilgün Tezsezer Aile Sağlık Merkezi, Beyaz City Alışveriş Merkezi, Çağdaş Yaşam N. Kamuran Emiroğlu İlk Ve Orta Okulu, Yaşar Acar Fen Lisesi, Abidin Nesimi Fatinoğlu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi bulunmaktadır.

Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin seramik/mermer kaplı olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, binada tek asansör bulunduğu, mediven korkuluklarının mevcut ve demir malzemeden olduğu belirlenmiştir. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında kıymet takdirine konu meskenin yer aldığı binanın 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.

Satışa konu taşınmazın özellikleri içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir. Buna göre taşınmazın alt bölümünde; hol + koridor, mutfak (balkonun mutfağa katıldığı), salon, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, banyo + wc bölümleri, üst bölümünde ise hol, 2 adet oda, banyo + wc ve üzeri kapatılmış teras bölümleri bulunmaktadır. İncelenen projesine göre net 152,99 m2 dir. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Taşınmazın pencereleri pvc den mamul olup çift camlıdır. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, piriz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma sistemi kombi sistemdir.

Adresi : Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Barış Mahallesinde, Ada Çiftliği Caddesi ile iritbatlı Emirgan Sokak ile kesişen Hoşseda Sokak üzerinde yer almaktadır.

Yüzölçümü : 1.951,45 m2

Arsa Payı : 140/3000

İmar Durumu : Dosyada mevcut E-İmar başlıklı belgeden; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, 780 Ada, 2 Parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.

Kıymeti : 425.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/11/2016 günü 15:30 - 15:40 arası

2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 15:30 - 15:40 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, 1106 Ada No, 3 Parsel No, KAMİLOBA MAH Mahalle/Mevkii, 8 Bağımsız Bölüm Satışa konu ilk taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Kamiloba Köyü, 1106 ada, 3 parsel numaralı, 7.441,73 m2 yüzölçümlü, 16 Adet B.A.K Villa Ve Arsası? nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan zeminde Zeytinsuyu Tepesi Evleri 4. Etap olarak adlandırılan sitede,, 18 H dış kapı numaralı D2 blokta yer almaktadır. Taşınmaz 535/8000 arsa paylı ve 8 bağımsız bölüm numaralıdır.

Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Kamiloba Mahallesinde, Okul Caddesi ile bağlantılı Eylül Sokak üzerinde yer almaktadır.

Site güvenlik kontrollü girişe sahip olupsite içi yollar parke taş kaplıdır. Yerinde yapılan incelemede, sitenin bahçe peyzaj ve çevre düzenlemesi işlerinin yapılmış olduğu, gerekli kısımlara dekoratif şev elemanları yerleştirildiği, parsel çevresinin ihata duvarı üzeri demir korkuluklu olduğu, toplam 16 adet yapıdan oluşan sitenin orta kısmına ortak kullanıma havi yüzme havuzu tesis edildiği belirlenmiştir. Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almakla beraber kitle ulaşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahip değildir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okullara, mahalle merkezine, toplu taşım araç duraklarına nispeten uzak konumdadır. Sitenin yer aldığı bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmekle beraber çevrede yapılan incelemede, alt yapı imalatlarında noksanlıklar bulunduğu, bazı yolların asfalt kaplamasının yapılmadığı, stabilize kaplı olduğu belirlenmiştir. Site çevresinde seyrek yapılaşmalar bulunmaktadır.

Satışa konu meskenin özellikleri inceleme günü içerisine girilerek belirlenmiş olup meskende yapılan incelemede, meskenin dubleks tarzda inşa edilmiş olduğu, bodrumsuz olduğu, zemin katta; giriş holü, mutfak, salon, wc + lavabo ve teras bölümlerinin, zemin kat ile içten irtibatlı merdiven ile ulaşılan normal katta ise; hol, birisi ebeveyn banyolu olmak üzere 3 adet oda, genel banyo + wc bölümlerinin bulunduğu belirlenmiştir. Mesken teras hariç 119,70, dahil net 143,75 m2 dir. Meskende kuru zeminler laminant parke, ıslak zeminler seramik/fayans kaplıdır. Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan pres, pencereleri pvc den mamül çift camlıdır. Meskende vitrifiye ve armatürler, tezgah ve dolaplar, anahtar, priz ve sigortalar, radyatörler tamdır. Meskende doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma sistemi buna uygun kombi sistemdir. Mesken hafif çelik sistem ile inşa edilmiştir. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında meskenin yer aldığı yapının 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.

Adresi : Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Kamiloba Mahallesinde, Okul Caddesi ile bağlantılı Eylül Sokak üzerinde yer almaktadır.

Arsa Payı : 535/8000

İmar Durumu : Büyükçekmece Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.06.2016 tarihli yazısında; Büyükçekmece İlçesi, Kamiloba Mahallesi, 1106 ada, 3 parsel numaralı taşınmazın onaylı imar planında TAKS; 0,15, KAKS; 0,30, H; 6,50 m (2 Kat) konut alanında kaldığı belirtilmiştir.

Kıymeti : 625.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/11/2016 günü 16:00 - 16:10 arası

2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 16:00 - 16:10 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2541 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR