ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448023
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Banyo Sayısı : 2
Oda Sayısı : 5+2
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1559 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.11.2016 09:00
İhale Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİNDE 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2016/1559 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 2516 Ada No, 5 Parsel No, Karaköprü Mahalle/Mevkii, zemin kat,4 no'lu bağ.böl Bağımsız Bölüm Şanlıurfa ili, Merkez (Karaköprü) ilçesi, Karaköprü mah, 2516 ada 5 parsel,zemin kat 4 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı mesken-dubleks nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın kuzeybatısında 170 m.mesafede M.Hafız Bulvarı, kuzeydoğusunda 450 metre mesafede M.Hafız Bulvarı-Atatürk Bulvarı kavşağı, batısında 520 m. mesafede Karaköprü Belediyesi bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde 6-8 katlı binalar, yeni inşaatlar ve boş arsalar mevcuttur. Taşınmazın olduğu bina, bodrum+zemin+5 normal katlı, betonarme karkas yapılı bir yapıdır. Merdiven ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Bina asansörlü, doğalgazlıdır. Dubleks daire, zemin katta, güney-doğu-batı cepheledir. Dubleks dairede alt katta, 2 oda, mutfak, antre, hol, tuvalet, banyo ve 2 balkon, üst kat ise 3 oda, tuvalet, banyodan oluşmaktadır. Dairede yerler seramik, duvarlar saten boya, tavan plastik boyalı, kartonpiyerli,pencereler pvc kapılar ahşap doğramalıdır. Mutfak mermer tezgahlı, alt ve üst dolaplıdır. Daire dış kapısı çelikltir. Daire doğalgazlı ve 180 m2 alanlıdır.Taşınmaz borçlu adına kayıtlı olup tam hisselidir.
Yüzölçümü : 718,42 m2
Arsa Payı : 7/56
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : MUAF
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR
1. Satış Günü : 24/11/2016 günü 09:00 - 09:10 arası
2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 09:00 - 09:10 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİNDE 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1559 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR