KARADENİZ EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dubleks

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00680152
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : MÜFTÜ MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 159
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 17.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/7095 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ GİRİŞ KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
2. İCRA DAİRESİ
2016/7095 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri:Zonguldak İli Kdz.Ereğli İlçesi Müftü Mahallesi 405 Ada 905 Parsel 4.Kat 8 Nolu Bağımsız bölümde mesken dubleks niteliğindeki taşınmaz. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme inşaat tarzında yapılmış olup BK+ZK+4NK+ÇK olmak üzere 5 katlı apartman mevcuttur. Binanın dış cephesi boyanmış ve çatısı örtülmüştür. Taşınmaz şehir idari ve ticari merkezine tahminen 1 km.mesafededir. Taşınmaz şehircilik yönünden gelişmiş bir bölgededir. Her türlü Belediye hizmetlerinden istifade eder. Taşınmazın çevresinde özel binalar sosyal konut siteliri oto gelerisi dükkanlar işyerleri aşı veriş merkezleri mevcuttur. Ana taşınmazın imar durumu incelendiğinde Ticari bölgede Blok Nizam 6 kat (BL-6) kullanım alanına sahiptir. Satışa konu 8 nolu bağımsız bölüm dubleks daire olarak kullanılmakta olup üzerinde 60/438 arsa payı ile Kat İrtifakı tesis edilmiştir. Dublek daire alt katta 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo-wc üst katta 2 oda 1 banyo-wc ve 1 mutfak bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı iç kapılar Amerikan kapıdır. Salon ve oda zeminleri laminant kaplı giriş ve ıslak zeminler seramik kaplıdır. Duvarlar saten alçı sıva ve plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer alt ve üst dolaplı mevcut Banyo ve wc zemin ve duvarları seramik ile kaplıdır. Pencereler plastik doğramadır. Isıtma sistemi doğalgazlıdır. Belediyede projesi incelendiğinde dubleksin kullanım alanı 159,00 m2'dir. Dubleks daire; projeden farklı olarak aradaki merdiven iptal edilmiş ve iki ayrı daire olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Müftü Mahallesi İbrahim Efe Caddesi No:55/2 Kdz.Ereğli adresindedir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/12/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ GİRİŞ KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında TL. pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7095 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR