Yazdır

SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daireler

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449914
Şehir : Karabük
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 350000 TL
İlk İhale Tarihi : 20.12.2016 11:00
İhale Yeri : Safranbolu Adliyesi , Safranbolu İcra Müdürlüğü
Dosya Numarası : 2015/429 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2015/429 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İli, Safranbolu İlçesi, 114 Ada No, 215 Parsel No, Sürmeli Başı Mevkii, Yazıköy Köyü, Taşınmaz tapu kayıtlarında arsa niteliğinde, 18.Blok /ZEMİN+1/(Bağ.Böl.No.1) dubleks Mesken bağ.böl.niteliktedir. Taşınmaz Saka Park Koru evleri sitesi Gül Sokak 18.Blok No. 1 yazıköy Safranbolu Karabük adresinde, 350 M2 kullanım alanı, 7 oda, + 2 salon +3 WC+ 3 Banyo+ 2 Balkon, Mutfak,+ Garaj, 3B yapı grubuna dahildir. Taşınmaz Karkas taşıyıcı sistemli, asmolen döşemeli, 3B Yapı grubuna dahil, kaloriferlidir. Binanın dış cephesi düzgün ve bakımlıdır.Benzer projenin uygulandığı 60 villanın yer aldığı, özel görevlisi olan, site içerisinde, Müstakil yan yana ikiz villa şeklinde yapıldığı, diğer villalardan bağımsız kendi bahçesinin olduğu, Manzarası açıktır. Site içerisinde çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Her türlü belediye imkanlarından Elektrik, Su, Telefon vb. alt yapı imkanlarından yararlanmaktadır. Şehir merkezine olan uzaklığına karşın Karabük-Kastamonu yoluna cepheli olması Safranbolu yol ayırımında bulunması sebebi ile konum olarak avantajlıdır.Site içerisinde mescit, Havuz, Sauna. Futbol , Basketbol, Voleybol, sahası , Tenis kortu, Özel güvenlik vardır.Safranpark AVM'ye en yakın konut projesidir. Dış kapısının özel imalat çelik kapı, pencerelerinin ahşap görünümlü, renkli pvc kasaısı cam olduğu, ancak daire içi kapı ve kasalarının takılmadığı görülmüştür. Binanın dışı tamamlanmış iç kısmında ise alt yapı tesisatları çekilmiş , şap dökülmüş ve bırakılmıştır. İçi yapılı değildir. Doğalgaz bina önüne kadar getirilmiştir.Daire içi doğalgaz tesisatı çekilmiştir. otomatik garaj kapısı vardır. bina içi merdiven betonarme olup, herhangi bir yüzey kaplaması yoktur.
İmar Durumu :Belediye Mücavir alını dışındadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 20/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adliyesi , Safranbolu İcra Müdürlüğü - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İli, Safranbolu İlçesi, 114 Ada No, 220 Parsel No, Sermeli Başı Mevkii, Yazıköy Köyü, Taşınmaz arsa niteliğinde J/2/-(Bağ.Böl.No.3 Mesken niteliğindedir. Taşınmaz 120 m2 kullanım alanı, 3 oda+ 1 salon+WC+Banyo+Balkon, Mutfak salonla birleşik 3B grubuna dahildir. Taşınmaz Sara park koru evleri sitesi J Blok 2.Kat. no. 3, Yazıköy-Safranbolu- Karabük adresinde bulunmaktadır.Taşınmaz her türlü belediye altyapı imkanlarından yararlanır. manzarası iyi, ancak ulaşımı zordur. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+üç kat olmak üzere toplamda 5 kat olarak inşaa edildiği, dış cephesine dekoratif mantolama yapıldığı, asansörlü, mevrdiven kaplamalarının renkli mermer olduğu ve çevre düzenlemesinin yapıldığı görülmüştür.dairenin girişi çelik kapılı, diğer kapılar ahşaptır. odalarda ve salondaki zemin kaplaması laminat parke olup; duvarları saten alçı üzeri boyalıdır.WC ve banyo ayrı mahallerde olup; zemini seramik duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.tavanları sıvalı boyalıdır.Pencereleri renkli PVC ısı cam çerçeveli 1 adet balkonun olduğu ve açık olduğu görülmüştür. ısıtma sistemi doğalgazlıdır.Ara kat olması sebebiyle ısı yönünden avantajlıdır.

İmar Durumu : Belediye Mücavir alını dışındadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 20/12/2016 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 20/01/2017 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adliyesi, Safranbolu İcra Müdürlüğü -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İli, Safranbolu İlçesi, 259 Ada No, 9 Parsel No, Çalıklık Mevkii, Tokatlı Köyü, Taşınmaz arsa niteliğinde, C/3/-(Bağ.Böl.No.8 Dubleks mesken niteliğindedir. Taşınmaz Orman sokak doğa park sitesi C Blok 3.Kat No.8 Safranbolu -Karabük adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz 160 M2 kullanım alanlı, 4 Odadan ibarettir. 2 oda altta, 2 oda üst katta mevcuttur.4 oda+ 1 solan +2 WC+2 Banyo + Hol + 2Balkonu vardır.Taşınmaz 3B Yapı grubuna dahildir. Taşınmaz her türlü belediye imkanlarından yararlanır. manzarası iyi, ancak ulaşımı zordur. Taşınmaz Bodrum+Zemin+ Üç Kat olmak üzere toplamda 5 kat olarak inşaa edildiği, dış cephesinde dekoratif mantolama yapıldığı, asansörlü, merdiven kaplamalarının renkli mermer olduğu ve çevre düzenlenmesinin yapılmıştır. Dairenin girişi çelik kapılı , diğer kapıları ahşaptır. odalarda ve salondaki zemin kaplaması laminat parke olup, duvarları saten alçı üzerine boyalıdır. WC ve Banyo ayrı mahallerde olup; zemini seramik duvarları tavan kadar fayans kaplıdır. Tavanları sıvalı ve boyalıdır. Pencereler renkli pvc ısı cam çerçeveli, 2 adet balkonun olduğu ve ikisinin de açık olduğu görülmüştür. ısıtma sistemi doğalgazlıdır. Son kat olması sebebi ile ısınma yönünden zayıftır.Mutfak tezgah ve dolaplarının yeni yapı yapılı olduğu, zemin kaplamasının seramik kaplı olduğu görülmüştür.

İmar Durumu : Belediye mücavir alını içindedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİDİBİR
1. Satış Günü : 20/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 20/01/2017 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adliyesi, Safranbolu İcra Müdürlüğü - l
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR