ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık daire ve arsası

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00493568
Şehir : Samsun / Çarşamba
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
83101 TL
İlk İhale Tarihi
:
17.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
17.02.2017 10:00
İhale Yeri
:
ÇARŞAMBA ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ MÜDÜR ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇARŞAMBA

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/16 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Samsun ili Çarşamba ilçesiHasabahçe Mah. 132 ada 73 parsel sayılı 184,00 m2 yüzölçümlü taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre:

a)Arsa düz bir konumda olup, yola cephelidir. Belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanmaktadır. Etrafı konutlarla kaplıdır. Ayrık nizam 4 kat imarlıdır.

b)Arsa üzerindeki yapıların incelenmesinde;

1-Yığma tarzda tek katlı konut bulunmaktadır. Antre + Salon + 2 oda +wc ve banyodan ibarettir. Pencere doğramaları ahşap, taban döşemeleri muşambadır. Konut çok eski ve onarıma muhtaçtır. Yıpranma %60 eksik imalatın %5 'tir.

2-Yapının yan tarafında yığma tarzda yapılmış çatılı ahşap pencere doğramalı mesken olarak kullanılan bir yapı bulunmaktadır. Yıpranma %60 eksik imalatın %5'tir.

3-Yanında yığma tarzda yapılmış, sac çatılı kömürlük olarak kullanılan bir yapı daha mevcuttur.

Yüzölçümü: 184,00 m2

İmar Durumu: AyrıkNizam Dört Kat Konut Alanına (A-4) ve yola tahsislidir.

Kıymeti: 83.101,80 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü: 17/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü: 17/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri: ÇARŞAMBA ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ MÜDÜR ODASI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV %18, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/11/2016

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR