GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00717065
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / GAZİOSMANPAŞA
: 102
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/175 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA MÜDÜRLĞÜ KALEMİNDE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA DAİRESİ
2017/175 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi , Keçesuyu
Caddesi 1344 Ada, 12 Parsel, sayılı 4.kAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM
Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Gaziosmanpaşa İlçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Keçesuyu Caddesinde, tapunun 1344 ada, 12 parsel numarasında kayıtlı ve Keçesuyu Caddesinden 7 dış kapı numarası alan 285m2 miktarlı arsa dahilindeki kat irtifakı tesisli kargir apartmanda 22/200 arsa paylı 4.kat (10) nolu çatı arası piyesli dairenin tamamı niteliğindedir.
Küçükköy Caddesi ve paralelinde yer alan Keçesuyu Caddesi olmak üzere iki kadastral yola cepheli ve bina ana girişi Keçesuyu Sokaktan olan, bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, katlarında üçer daireli, elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatları mevcut ana binanın 4.kat ve çatı katında yer alan dairenin, 4.kat esas daire kısmı, antre, mutfak, banyo-WC, balonlu salon ve oda, antreden dahili merdiven ile çıkılan çatı piyesinde hol, mutfak nişi, iki oda, WC-Duş ve teras mahallerinden ibaret, 102 m2 kapalı alana sahip, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo, WC duvarları tavana kadar fayans kaplı, mutfakta sabit tezgah üzerinde mutfak dolapları, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC ve ısıcamlı daire doğalgaz tesisatlı kombi kalorifer ısıtmalı olup elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlarından istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişl olduğubildirlimiştir.
Adresi : Bağlarbaşı Mahallesi Keçesuyu caddesi no 7 Gaziosmanpaşa/İstanbul
Arsa Payı : 22/200
Hissesi ;iki adet borçlu olup 1/2-1/2 hisse sahibidir.
İmar Durumu : Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığının İmarMüdürülğünün (kentsel Tasarım Müdürlüğünün )24.02.2017 Tarih 3117sayılı İmar durumu yazısına göreGaziosmanpaşa İlçesi Bağlarbaşı mahallesi 1344 ada 12 Parsel Sayılıtaşınmaz 07.08.2006t.t'li 1/1000 ölçekliTEM Güneyirevizyon uygulama imar planında (UIP-6963)Bitişik nizam 5 katlı ticaret+konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır (diğer bilgiler dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir )
1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİNDE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/175 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR