İZMİR 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715927
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : ÜÇKUYULAR MAH. / FAHRETTİNALTAY
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 8
: 332
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12678 Esas
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
01.03.2018 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
23. İCRA DAİRESİ
2017/12678 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : İzmir ili, Karabağlar ilçesi, Üçkuyular Mahallesi, 2898 ada, 111 parselde, 332,00m2 yüzölçümlü, “sekiz katlı kargir mesken” yapı içerisindeki 1.Bodrum Kat, 6 no.lu Bağımsız Bölümlü 26/394 arsa paylı mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satışa konudur.genel özellikleri olarak; meskenin 3 oda, 1 salon, kapalı mutfak, banyo+WC ile ön ve arka cephede 2 adet balkondan oluştuğu, mimari projede salon ve binanın ön cephesinde bulunan balkonun camlı plastik doğrama ile kapatılarak mesken kullanım alanına dâhil edildiği görülmüştür. Bina giriş kapısı demir doğrama kapı, mesken giriş kapısı Amerikan çelik kapıdır. Binada doğalgaz tesisatının döşeli olduğu, meskenin doğalgaz bağlantısının bulunduğu ve peteklerin döşeli olduğu görülmüştür. Meskenin salon zemini laminant parke kaplı, diğer odaları ahşap parke kaplı, duvarlar boya ve badanalı, tavanlar alçı sıvalı, iç kapılar ahşap doğramalı, pencereler Pimapen PVC’li, mutfak ve banyo yerler seramik kaplı, mutfak alt-üst dolaplı, tezgahüstü mermer kaplı olduğu ancak karanlıkta kaldığı, ışıklığının olmadığı, banyo yerden tavana kadar seramik kaplı, duşakabinli, hilton lavabolu, kapısı plastik doğramalı olduğu görülmüştür. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina üzerinde Konak Belediyesi’nin 06.01.1993 tarih ve 824/1991 sayılı inşaat tadilat projesi ile tüm katlarda ışıklık yerinin havalandırma bacasına dönüştürüldüğü ve bodrum kat kömürlük yerinin küçültüldüğü görülmüştür. Binanın 1.Bodrum Katında, 6 no.lu Bağımsız Bölümde yer almaktadır. Binaya girişin, ön cephede yol ile bina arasına yapılan beton köprü ile konu taşınmazın bulunduğu 1.Bodrum kattan sağlandığı görülmüştür. Diğer 3 bodrum katın, girişin ve yol kotunun altında kalmaktadır. Üçkuyular meydana, pazar yerine ve şehir merkezine ulaşımı kolaydır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Üçkuyular Mahallesi, 69.Sokak, No:11, Yeşim Apartmanı, 1.Bodrum Kat Daire No:6 Karabağlar/İZMİR
Yüzölçümü : Ana taşınmaz 332,00m2' dir.
Arsa Payı : 26/394
İmar Durumu : İzmir ili Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü kayıtlarından; İzmir ili Karabağlar İlçesi, Üçkuyular Mahallesi, 2898 ada, 111 parsel, İmar Planlarında, “Konut alanına” isabet etmekte olup, imar hattı tahakkukundan sonra İmar ve kitle hatları gerisinde, “Blok nizam 4 kat yapı yapılabileceği” görülmüştür. Yapı herhangi bir kentsel dönüşüm alanında değildir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/02/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 01/03/2018 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12678 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR