İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715772
Şehir : Edirne
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/499 ESAS
Muhammen Bedeli
:
192745 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
İPSALA BELEDİYE DÜĞÜN SALONU- Saraçilyas Mah. İpsala / Edirne

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İPSALA
İCRA DAİRESİ
2017/499 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, İpsala İlçe, 126 Ada, 7 Parsel, Bayrambey Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm 126 ada, 7 parsel, 1732,78 m2 arsa üzerinde bulunan 186,21 m2 bina kat irtifaklı olup satışı istenen C blok 3. kat + çatı katı 15 nolu bağımsız bölüm dubleks mesken olup, binanın duvarları tuğladan ve ısı yalıtımlıiçi ve dışı sıvalı ve boya taras kısmının korkulukları alüminyum doğramadan yapılı asansörlü daire giriş kapısı çelik doğramadan yapılı dış pencereler plastik doğramadan yapılı kaloriferliyapı kullanma izni alınmamış olup yeni bina olduğundan yıpranma payı düşülmemiştir. Elektrik ve su tesisatı mevcut, dairedir. Parsel yola cephelidir. Çevresinde hastane inşaatı, okullar,konut, işyerleri, alış veriş gibi sosyal ihtiyaçların kısa zamanda karşılanabilinir durumdadır. Çarşı merkezine uzaklığı yaklaşık 600 mt civarındadır.

Adresi : Bayrambey Mah. Enez Cad. İpsala Edirne

Yüzölçümü : 1.732,78 m2

Arsa Payı : 61/1440

İmar Durumu : Uygulama imar Planı icerisinde B-5 Ticaret+ konut alanıdır.

Kıymeti : 192.745,22 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İPSALA BELEDİYE DÜĞÜN SALONU- Saraçilyas Mah. İpsala / Edirne
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/499 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR