KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715730
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / YENİ MAHALLE
: 95
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/13470 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2018 09:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2018 09:00
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi mezat salonu- Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ
2016/13470 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Sümer mah.,631 Ada, 178 Parselde kayıtlı kargir Apartmanda 3. kat, 12 Bağımsız bölüm numaralı Mesken vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Satışa konu taşınmaz bodrum kat+zemin kat+3 normal kattan oluşan 35-40 yıllık betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş bir binanın 3. normal katındaki 12 nolu meskendir. Yaklaşık 95 m2 net alana sahip 3 oda+salon+mutfak+banyo+lv-wc+hol+1 balkondan oluşmakta iken sonradan 1 odası ve salonu fiilen birleştirilerek halen ve fiilen bu şekilde kullanılmaktadır. güney-doğu-kuzey olmak üzere üç cephesi bulunmaktadır. iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc ısıcamlı, daire giriş kapısının dekoratif saç kapılardan, zeminleri salon ve odalarda laminat parke, diğer yerlerde seramik kaplamalı, duvarları ıslak hacimlerde ve mutfakta tavana kadar seramik fayans kaplamalı diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalı mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu, binaya doğalgaz bağlantısı yapılmış ise de halen soba ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Yavuz Mah., Lokman Cad. No:195 Arzum Apart.Kat:3 D:12 Kocasinan/Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam konut alanı kısmende yolda kalmaktadır
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/01/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2018 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi mezat salonu- Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kocasinan/Kayseri
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/13470 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR