BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00709145
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 26.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/350 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.01.2018 10:50
İkinci Satış Günü
:
26.02.2018 10:50
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
1. İCRA DAİRESİ

2017/350 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINAZIN T A P U K A Y D I:Dosyasında mevcut Beylikdüzü Tapu Müdürlüğünün 06.12.2016 tarihli yazısı ve eki tapu kaydına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 604 ada 62 parselde kayıtlı 85/1000 arsa paylı 2. normal kat 9 bağımsız bölüm no.lu dairenin borçlu adına kayıtlı olduğu, taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen ipotek ve rehin hakkınınbulunduğu görülmektedir.

İMAR DURUMU :Dosyasındabulunan Beylikdüzü Belediye Başkanlığının 12.12.2016 tarihli imar durum yazısına göre; Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi, 604 ada 62 parselin 16.2.2004 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Yakuplu Revizyon Uygulama İmar Planında konut alanı, ayrık - ikiz nizam 4 kat konut alanı olarak planlandığı, bölgede İstanbul 7.İdare Mahkemesinin 23.11.2015 tarihli kararı ile imar uygulamasının iptal edildiği belirtilmektedir.
HUDUDU VE SAHASI :Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
T A Ş I N M A Z I NH A L İ H A Z I R D U R U M U :Satışa konu taşınmaz tapunun Beylikdüzü Yakuplu 604 ada 62 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi, Kervansaray Caddesi ve Ata Caddesi ile irtibatlı 108. Sokak, No: 11, Sümeya Apartmanı K:2 D: 9 adresinde yer almaktadır.
Keşif günü 9 no.lu daire kapısı açılmamıştır.
Emsal olarak incelenen (7) no.lu daire.
Keşif günü daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri emsal (7) no.lu daire incelenmek ve komşulardan bilgi almak suretiyle tespit edilmiştir. Kıymet takdirine konu (9) no.lu dairenin plan itibariyle; geniş bir giriş holü, salon, iki oda, mutfak, banyo tuvalet, ayrı bir küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu bilgisi alınmıştır. Takriben brüt 85m2 kullanım alanına sahiptir. Daire zemininin parke, ıslak alanların seramik fayans olduğu, kapıların Amerikan kapı, tavanların kartonpiyer olduğu belirtilmiştir. Daire doğalgaz kombilidir. Giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc’dir. Dairede merhum mal sahibinin ailesinin ikamet ettiği belirtilmiştir. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina ortak alanları ve merdivenleri mermer, korkuluklar demirdir. Kapalı otoparkı bulunmamakla birlikte otopark sorunu bulunmamaktadır.
Taşınmaz, ilçe merkezine nispi mesafede olup, semt merkezine, caddeye, belediye tesislerine, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çevre yolları ile çıkış imkanına sahiptir. Bölgede çok sayıda prestijli toplu konut projesi yer almaktadır. Bulunduğu sokakla irtibatlı cadde, bölgede hizmet veren birçok süpermarketin servis aracı güzergahında kalmaktadır.

Yüzölçümü : 318,44 m2

Arsa Payı : 85/1000

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 26/01/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 26/02/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK BİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/350 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR