GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00706959
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ALLEBEN MAH. / ŞAHİNBEY
: 135
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/216884 ESAS
Muhammen Bedeli
:
157460 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ
2015/216884
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 502 Ada, 212 Parsel, Alleben Mahalle, Kapkaplı Mevkii, 3-T.Çatı Kat 8 Bağ.Böl Nolu Bağımsız Bölüm
Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Aileben Mahallesi, ada 502, parsel 212'de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında 10 mesken 3 dükkan 5 garajlı 5 katlı kargir apartman nitelikli parselin tamamı 578,00 m² olup, kat irtifakına göre 110/1262 arsa paylı 3. normal kat ve Çatı kat 8 nolu Bağımsız Bölüm olan meskeninin tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Taşınmazın değeri: Mesken olarak planlanan bu yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, 3 katta oda, salon, mutfak, kiler, banyo ve tuvalet. Çatı katında terasta kapatılarak 4 adet oda bulunmaktadır. Duvarları ince sıva Üzeri son kat yağlı boyası yapılmamıştır. Islak zemin tabanları yapılmıştır. Salon ve oda tabanları karo parke yapılmış, pencereleri PVC den imal edilmiş ve odaların kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Mutfak, lavabo, tuvalet ve banyo duvarları fayansla kaplıdır. Taşınmaz şehir merkezine yakın konumda, çevresi tamamen yapılaşmış olup her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden tam olarak faydalanmaktadır. Meskenin elektrik, suyu bulunmakta olup kalorifer ile ısıtılmaktadır. Meskenin inşaat brüt alanı 160,00 m² kullanım net alanı 135,00 m² dir. Bina yaklaşık 40-50 yıllıktır.
Adresi : Alleben Mahallesi, Altınpark Apr. Şair Baki Sokan No:7 K:3 No:8 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 578 m2
Arsa Payı : 110/1262
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına? gelmekte olup İmar parselidir.
Kıymeti : 157.460,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/216884 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.16/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR