KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00705341
Şehir : Kocaeli / İzmit
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 22.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/468 talimat
Muhammen Bedeli
:
225110 TL
Birinci Satış Günü
:
19.01.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
16.02.2018 10:20
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ
2016/468 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TaşınmazınÖzellikleri: Kocaeli İl, İzmit İlçe, 485 Ada, 126 Parsel, KARABAŞ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm. Belsa Plazanın 165 mt doğusunda, İzmit Endüstri Meslek Lisesinin 185 mt batısında, ulugazi ilköğretim okulunun 30 mt kuzeyindedir. Belediye alt yapı hizmetlerinden ve telekomünikasyon hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olan bina: zemin kat, 3 adet normal kat ve çatı piyesinden oluşmaktadır.A ve B blok olmak üzere iki adet girişi bulunmaktadır. A girişinde 10, B girişinde 8, toplamda 18 bağımsız bölümden oluşmaktadır. İlgili taşınmazın mimara esas projesine göre 101 m2 net, 126,25m2 brüt alanlıdır. Dubleks mesken içerisinde 3.Katta: antre, salon, mutfak, banyo+tuvalet ve balkondan; çatı piyesinde: hol, 3 adet yatak odası, banyo+tuvalet ve teras yer almaktadır. Zemin kaplamaları salon ve odalarda laminant parke; antre mutfak, balkon,teras ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, percereler PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camlıdır. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Balkon küpeşteleri ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Ana taşınmazın dış cephesinde strafor levhalar ile mantolama yapılmış, akrilik boya ile de boyanmıştır. Çatı piyesinde yer alan teras proje hilafatına kapalı hale getirilmiştir.
Adresi : Karabaş Mh. İstiklal Cd. Ulugazi Sk. No:4/A İzmit / KOCAELİ
Yüzölçümü : 576,44 m2
Arsa Payı : 32/576
İmar Durumu : T1 Ticaret alanı kullanımında kalmaktadır. Kat adeti 4 kat, inşaat nizamı bitişik yapı nizamıdır.
Kıymeti : 225.110,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut.
1. Satış Günü : 19/01/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 16/02/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/468 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR