GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699276
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2213 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
306174 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2017 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2018 15:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ

2017/2213 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre, Borçlu Pervin YILDIRIM lehine ipotek veren Ediz Müteahhitlik San.Tic.Ltd.Şti. adına kayıtlı bulunan, Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 171 Cilt, 16843 Sayfa, 917 Ada, 1 Parselde Kayıtlı, 30.886,47 m² arsa üzerindeki yapıların D Blok, 9.Kat, 78 Nolu Bağımsız Bölümde Yer Alan 53/30886 Arsa Paylı, Mesken Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Taşınmaz Karataş Toplu Konutları 1.Etapta olup, Pramit Çatılı Pazar Yerininde 500 m. doğusundadır. 384 nolu caddeye göre simetriğinde Uğur Blokları bulunmaktadır. Çevresinde muhtelif siteler mevcuttur. Şehir merkezine uzak olmasından başka ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Belediye ve imar sınırları dahilinde olup imar parselidir. Takribi % 90 oranında yapılaşmış toplu konut alanındadır. Şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafede olup alt yapısı tamdır. Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerdende tam olarak yararlanmaktadır.Taşınmazın olduğu yer modern ve imarlı yapılardan oluştuğundan ve aynı zamanda temiz havası nedeniylede konut açısındanda tercih edilen bölgeler arasında bulunmaktadır. Betonarme Karkas olarak yapılmış bodrum, zemin ve 16 da normal kat olmak üzere toplam 17 katlı Ediz Sitesi, D Blok 10.kat, 78 nolu daire olup halen mesken olarak kullanılmaktadır. Daire kuzey-batı cephelidir. Her katında 6 şar adet daire bulunan apartmanda olup bina asansörlü ve doğalgaz kombilidir. Daire 3 yatak odasının yanı sıra 1 salon ile mutfak, banyo ve WC- lavabodan oluşmaktadır. Dairenin dış cephesinde 2 adette balkonu vardır. Daireye girişteki antrenin solunda salon,karşıda mutfak, sola açılan koridorda ise 3 oda ile WC-Lavabo ve banyo bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC olup çift camlı, ıslak hacimler seramik, salon ile oda zeminleri ise laminat parke kaplıdır. Duvarlar sedef yağlı boyalıdır. Tavanlarda alçı kartonpiyerli, mutfakta hazır mutfak montajlıdır. Elektrik ve suyu mevcut olan dairenin inşaat alanıda brüt 150.00 m2 ve net kullanım alanıda 130.00 m2 dir. Bina 3 yıllık olup yıpranma ise % 4 tür.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar.
Adresi : Şahintepe Mah. 384 Nolu Cad. No:3 Ediz Sitesi D Blok K:10 D:78 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : Brüt: 150 m² Net Kullanım Alanı: 130 m² Arsa Payı : 53/30886
Kıymeti : 306.174,82 TL KDV Oranı : % 1
İmar Durumu : Şahinbey Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09.08.2017 gün ve E.1242240 sayılı yazısında belirtildiğine göre belediye ve imar sınırları dahilinde olup imar planında "E:2,50 hmax: Serbest Ticaret Yapı Adasına Gelmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydının beyanlar hanesinde; 20.07.2012 tarih ve 26474 Yevmiye sayılı Yönetim Planı bulunmaktadır. Taşınmaz Dosya Alacaklısı Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.'ne İpoteklidir.
1. Satış Günü : 28/12/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 22/01/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2017
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR