ŞUHUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00690995
Şehir : Afyonkarahisar / Şuhut
Semt-Mahalle : PAZAR MAH. / ŞUHUT
: 147
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 07.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/191 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
92000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE KONFERANS SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞUHUT
İCRA DAİRESİ
2015/191 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Şuhut İlçe, 219 Ada, 14 Parsel, PAZAR Mahalle/Köy, Afyonkarahisar İli Şuhut İlçesi Pazar Mahallesi 219 Ada 14 Parsel 147,68 M2 alanında Borçlu halil ibrahim şen adına Kargir apartman vasfıyla yapılan apartmanın kat mülkiyeti tapusunda;1/3 arsa paylı ve tam hisse ile 2. katta 3 nolu Bağımsız Bölümde Mesken olarak kayıtlıdır.Daire üzerine çeşitli icra dairelerince konulmuş,muhtelif tarih ve yevmiye no ile 20 adet haciz şerhi vardır.Taşınmaz bitişik nizam 4 kat ticari saha içerisinde olup;Belediyemiz uygulama imar planında kalmaktadır.Bina Şuhut İlçesi Pazar Mahallesinde,ilçenin ana yolları birinde,Çayır caddesindedir.Ulaşımı çok kolay ve rahattır.Otopark sorunu yoktur.Sakin bir mahallededir.
YAPININ İNCELENMESİ:Bina,bodrum+zemin+1. ve 2. normal katlar olarak ruhsatlandırılmıştır.Statik çözüm bir kat ilaveli hesaplandığından çekme kat ilavesi vardır.Ruhsat alınamayan bu kat halen var olup,yapının tümünün taşıyıcı elemanları bu beş katı taşıyacak şekilde projelendirilip uygulanmıştır.
3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM:5 Katlı karkas bir binanın orta katında bulunmaktadır.Dare,3 oda bir salon,mutfak ve banyo +WC den ibarettir.Kullanılan malzeme orta sınıf malzeme olup ,,değer arttırıcı herhangi bir lüks harcama ve usta işçiliği yoktur.Toplam inşaat alanı 147,68M2 dir.Ahşap oturtma çatı alaturka kiremit kaplıdır.Elektrik ve suyu vardır.Islak hacimler fayans kaplı olup diğer hacimler ince sıvı üzeri badana boyalıdır.Mevcut haliyle konut olarak kullanılamaz.Dairede köklü onarım ve yenileme yapılmalıdır.odalar arasını bölen bazı bölücü duvarların,banyo olarak kullanılacak fayansları döşeli hacmin su tesisat ve elektrik işlerinin,koridor olarak kullanılacak kısımlarda taban ve elektrik tesisatının döşenmesi ,bu hacimlere giriş ve güvenlik sağlanması amaçlı kapı doğramalarının yapılması,örülen ara duvarların sıvanması,boyanması,vb gibi daha yapılması gereken bir çok inşaatla ilgili işlem bulunmaktadır.
Adresi : Şuhut / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 147,68 m2
Arsa Payı : 1/3
İmar Durumu :Taşinmaz bitişik nizam 4 kat ticari saha içerisinde olup
Kıymeti : 92.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE KONFERANS SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/191 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR