KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00687081
Şehir : Kocaeli / Karamürsel
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 27.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/30 talimat
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2017 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2018 15:00
Satış Yeri
:
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ
2017/30 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Karamürsel İlçe, 113 Ada, 13 Parsel, EREĞLİ Mahalle/Köy, Kumyalı Mevkii, 2 Nolu B.B.
Adresi : Ereğli Mah Mehmet Yusuf Borca Cad. No:36 Karamürsel / KOCAELİ
Yüzölçümü : 85 m2
Arsa Payı : 2/24
Taşınmaz Bilgileri : Taşınmaz hakkında düzenlenen bilirkişi raporuna göre; taşınmaz Ereğli mahallesi sınırları içinde deniz sahiline yakın konumda yer almaktadır. Taşınmaz Karamürsel ilçe merkezine orta uzak sayılabilecek mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgede orta yoğun yapılaşma vardır. Etrafında sağlık ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Ulaşım imkanları iyidir. Satışa konu bağımsız bölüm, binanın zemin katında yer almaktadır. Bina yaklaşık 20-25 yıllıktır.Taşınmazın proje bilgilerine göre, dairenin iki oda, mutfak salon tuvalet ve banyodan oluştuğu, yaklaşık dairenin alanının 85 m2 olduğu anlaşılmıştır. İhaleye katılmak isteyenler, taşınmazın yukarıda belirtilen açık adresinde, tapu, belediye gibi kurumlarda ayrıntılı araştırma yapabilirler.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz,Eklenti (2 nolu kömürlük)
1. Satış Günü : 12/12/2017 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri :KARAMÜRSEL İCRA DAİRESİ-HÜKÜMET KONAĞI 2.KAT KARAMÜRSEL / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. İİK 9.maddesi uyarınca, ayrıca piyasada sahte para olayının artması nedeniyle, TEMİNAT BEDELİ NAKİT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.. İhaleye katılmak isteyenlerin, teminat bedelini eksiksiz olarak TR110001500158007290497628 nolu icra banka hesabına yatırarak dekontunu ibraz etmeleri, ayrıca yatırılan teminat bedelinin ihale anında müdürlüğümüz banka hesabına yansıması gerekir. Bu hususta sorumluluk ihale katılımcısına aittir. Teminatın iadesi gerektiği hallerde teminat yatıran kişiden IBAN numarasını gösterir imzalı dilekçe alınacaktır.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları ödeme yükümlülüğüalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR