BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00670757
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.11.2017 09:30
İkinci Satış Günü
:
21.12.2017 09:30
Satış Yeri
:
Bergama Adliyesi, Zemin Kat, İcra Müdürlüğü Önü,İzmir/Bergama

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BERGAMA
İCRA DAİRESİ
2017/111 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı Bilgileri: İzmir İli, Bergama İlçesi, Aşağıkırıklar Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 857 Parselde kayıtlı, 815,00 m2 Yüzölçümlü, tam hissesi borçlu adına kayıtlı, avlulu ev ninitelikli ana taşınmaz.Arsa Özellikleri : 815 m2 kullanım alanına sahip olan arsanın alt yapı hizmetleri mevcut olup, köy içi ve merkezi konumdadır. Arka çephesi köy okulunun bahçesine bakmaktadır. Genel Özellikleri : Tapu kayıtlarında her ne kadar avlulu kargir ev niteliğinde gözüküyor olsa da halihazırda parsel içinde 2 Adet kargir ev mevcut olup, bunlar tek katlı yığma kargir yapılardır. Çatıları ahşap ve kaplamaları kiremittir.Önlerinde küçük verandaları mevcuttur. Kapı pencere aksamı kısmen ahşap kısmen pvc dir. Yaklaşık kullanım alanları birinin 70 m2 diğerinin 85 m2 dir. Mevcut halleri yıpranmış olup, kullanılabilir durumdadır. Yapılarda ısınma soba ile sağlanmaktadır. Taşınmazın ön ve arka bahçesi mevcut olup arka bahçede ağaçlar ve sebze ekili küçük bir alan mevcuttur.
Adresi : Aşağıkırırıklar Köyİçi Mevkii, İlköğretim okul arkası, No:88 Bergama
Yüzölçümü : 815 m2
Hissesi : Tam
İmar Durumu : Bergama Belediyesi 6360 Sayılı ''On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' kapsamında 2014 Yılı mahalli idareler genel seçimlerinde mücavir alan sınırı ilçe sınırına genişletilmiştir; Aşağıkırıklar Köyü, Bergama Belediyesi'nin bir mahallesi olarak mücavir alan sınırına dahil olmuştur. Taraflarına teslim edilen dosyalarda yapılan araştırmaya göre parsele ait herhangi bir 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli İmar Planlarının olmadığı ancak; ''İzmir-Manisa Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda kaldığı, ''Kırsal Yerleşme Alanı'' olarak planlandığı, Plan Hükümlerinin 8.1.2.5. Maddesine göre yapılaşma koşullarının: ''Hmax : 6.50 m (2 Kat) max Emsal : 0.50 Verildiği, ayrıca bu parselin, ''Kültür Ve Turizm Koruma Ve Gelişim Bölgesi/Turizm Merkezi'' sınırına girdiği ve planlama çalışmaları devam eden 1/100.000 ve 1/25.000 Ölçekli "Dikili (İzmir) Termal Kültür Ve Koruma Ve Gelişim Bölgesi Nazım İmar Planı'nda Kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan Diğer (Konusu; Bu parsel 5403 Sayılı kanunun 14. Maddesi gereğince Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz) Tarih : 30/05/2017 Sayı : 1332020
1. Satış Günü : 24/11/2017 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 21/12/2017 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Bergama Adliyesi, Zemin Kat, İcra Müdürlüğü Önü,İzmir/Bergama
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/09/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR