Yazdır

SİVEREK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637162
Şehir : Şanlıurfa / Siverek
Semt-Mahalle : HALİLİYE MAH. / SİVEREK
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SİVEREK HEDEF 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 12.09.2017 14:40
Muhammen Bedeli : 108000 TL
Dosya Numarası : 2017/52 TLMT.
İhale Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ
İkinci İhale Tarihi : 12.10.2017 14:40

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.SİVEREK İCRA DAİRESİ
2017/52 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Siverek İlçe, 648 Ada No, 26 Parsel No, HALİLİYE Mahalle/Mevkii, 12 Bağımsız Bölüm Taşınmaz mal Şanlıurfa İli , Siverek ilçesi Haliliye mahallesinde 648ada, 26 nolu parselde bulunan Helin apartmanın 4. katında olan2/8 noludairedir. Parsel Şehir merkezinin 996 metre
güneybatısında, Selçuk İlkokulu 110 metre kuzeydoğusunda, Mimar Sinan İlkokulunun 400 metre güneydoğusundadır.Taşınmaz, kat Mülkiyeti kurulmuş Helin apartmanın 4. Katında ki daire olup, kuzey ve doğu cephelidir. Bina 1 bloktan oluşan, bodrum+Zemin+asma+4 normal kat olmak üzere asansörlü ve doğalgazsızdır. Bina girişi 7 metrelik sokak tarafından yapılmaktadır. Mevzu taşınmaz ise mutfak, banyo, Wc , 3+1 odalı veyaklaşık 160 m2 alana sahip dairedir. Yerler seramik kaplamalı olup, duvarlar alçı sıvalı ve saten badanalıdır. Islak alanlar fayans ve karo kaplamalıdır. Islak alan kapılar PVC ve diğer kapılar amerikan kapıdır. Daire bakımsızdır. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Ulaşım problemi yoktur. İmar planında bitişik nizam 5 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır. Köşe başı parseldir.Yakın civarlarda hızla yapılaşma devam etmektedir.
Adresi : Haliliye Mah., 52. Sok. Helin Apt. No:2/8 Siverek / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 15/210
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında bitişik nizam 5 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır.
Kıymeti : 108.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudaki Gibidir
1. Satış Günü : 12/09/2017 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 12/10/2017 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : SİVEREK ESKİ İLÇE KAYMAKAMLIK BİNASI ÖN BAHÇESİ
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR