Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636123
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
: 130
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 16.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 285000 TL
İlk İhale Tarihi : 19.09.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 17.10.2017 14:00
Dosya Numarası : 2015/182495 ESAS
İhale Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ

2015/182495 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu kaydı:Gaziantep İl, Şehitkamil İlçesi,Batıkent mah.Dibisyeri mevkiinde kain, 3322 Ada No, 1 Parsel de kayıtlı,2.824,00 m2 yüzölçümlü,arsa vasıflı taşınmazda G Blok 3.kat 76/2400 arsa paylı, 12 Bağımsız bölüm mesken.
Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,Batıkent mahallesi, Ada 3322, Parsel 1 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen, parselin tamamı 2824 m2 olan, kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde G Blokda 76/2400 arsa paylı 3.normal kattaki 12 nolu bağımsız bölüm mesken
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU:
Taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi heme kadar arsa olarak belirtilmiş ise de , parsel üzerinde çok bloklu,çok kat yapılmış bir yapı olduğu,bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi G Blokda 3.normal kattaki 12 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde üç oda, misafir salonu ve müştemilatlarım olduğu görülmüştür. Daire doğu ve kuzey cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, İv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı ise 150 m2 dir. Kullanım alanı ise 130 m2 olarak tespit edilmiştir.
Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle (kombi) ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, yakın çevresinde Hacı Memik Şeker Cami bulunmaktadır,
Adresi :Batıkent Mahallesi Dört Mevsim Sitesi G Blok Kat 4 daire no. 12 Şehitkamil/Gaziantep
Yüzölçümü :2.824,00 m2 yüzölçümlü
Arsa Payı : 76/2400
İmar Durumu :Taşınmazın imardaki durumu ise, Gaziantep Şehitkamil ilçe Belediyesinin imar müdürlüğünün ilgili imar paftasından bakılarak incelendiğinde, konu edilen parselin imar planına göre taşınmazın imarda olup, imar planında ayrık nizam konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/09/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/10/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İşbu ilan,satış ilanı tebliğ edilemeyen,Tapuda adresi bulunamayan ilgililere de ilanen tebligat yerine geçmek üzere ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/182495 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR