Yazdır

AMASYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623593
Şehir : Amasya / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 150000 TL
İlk İhale Tarihi : 01.08.2017 14:20
İkinci İhale Tarihi : 28.08.2017 14:20
Dosya Numarası : 2017/94 TLMT.
İhale Yeri : Amasya Adalet Sarayı Giriş Kat Sulh Hukuk Satış Memurluğu Odasında Merkez AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
AMASYA2. İCRA DAİRESİ
2017/94 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merkez İlçesi Şeyhcui Mahallesi 918 Ada 10 parsel sayılı 495,91 m² yüzölçümlü arsa cinsli, 120/1140 arsa paylı tam hisseli mesken nitelikli 1. kat 5 nolu bağımsız bölüm 11.08.2015 yönetim planlı kat irtifak tapulu Mesken betonarme olarak inşaa edilen bodrum+zemin+3 normalkat olmak üzere toplam 5 katlı, her katı iki adet mesken olarak projelendirilip inşaa edilen dışı sıvalı ve boyalı, katlar arası içten betonarme merdivenli ve merdiveni mermer kaplı ve alüminyum korkuluklu, ahşap çatılı, ve üzeri kiremit örtülü doğalgaz ve asansörü bulunan bir binanın 1. katında bulunmaktadır. Daire yaklaşık brüt olarak 105,00 m² ebat ve alanında, daire içerisi 1 adet salon, 2 adet yatak odası, 1 adet mutfak 1 adet wc, vede 1 adet banyo olarak düzenlenmiştir. Daire tavan ve duvarları sıvalı, tavanı kireç badanalı ve kartonpiyerlidir. Duvarları saten sıvalı ve plastik badanalıdır. Meskenin salon ve yatak odaları laminat kaplıdır.Balkon, wc ve banyo tabanları ile wc ve banyo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap vede pencereler ise pvc doğramadır. Daire mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah alt ve üstü dolapları ise mevcutur. Eletrik ve su mevcut olup, ısınma doğalgaz kaloriferlidir.Daire üç cepheli vede iki balkonludur. Daire doğu, batı ve güneye cephelidir. Bina yaklaşık 2-3 yıllıktır.Binanın asansörü faal değildir. Tespit tarihi itirabariyle mesken olarak kullanılmakta ancak kapalıdır.
Adresi : Şeyhcui Mahallesi Şehit Erkek Sok. Bora Apt. No:7 K:1 D:5 Bina Girişine
Göre Sol Taraftadır.Merkez / AMASYA
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmazın parselasyon ve imar durumunun aynı
olduğu -1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında
kaldığı - inşaat nizamı ayrık nizam dört (A-4) Kat olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan kısmında Yönetim planı: 11.08.2015 (Başlama Tarihi:11.08.2015,
Bitiş Tarihi 11.08.2015 - süre:) bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 01/08/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 28/08/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Amasya Adalet Sarayı Giriş Kat Sulh Hukuk Satış Memurluğu Odasında
Merkez AMASYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR