BORÇKA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00503315
Şehir : Artvin
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 07.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/42 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80616 TL
İlk İhale Tarihi
:
07.02.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BORÇKA İCRA DAİRESİ 2015/42 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Artvin İl, Borçka İlçe, 253 Ada No, 12 Parsel No, Merkez Mah. Muratlı Caddesi Mahalle/Mevkii, 10 Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz Jumbo Apartmanı 2. Kat 10 Nolu bağımsız bölümde bulunan taşınmaz betonarme binanın ikinci katında mesken olarak kullanılmakta, asansörsüz, kalorifersiz, ahşap oturtma çatı ve sac çatı örtüsünün olduğu, kapı doğramalarının ahşap ve pencerelerinin pvc imalattan yapılmış olduğu, iç ve dış sıvası ve boyasının olduğu, döşeme kaplamaları kısmen seramik kısmen ahşap döşeme kaplı olduğu ve elektrik ve su tesisatının mevcut olduğu, binanın yaklaşık 35 yaşında olduğu, binanın eskime-yıpranma payı %32 olduğu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tebliğine göre III. sınıf A grubu yapılara girdiği, fiziki gerçekleşme %100 olduğu, taşınmazın yapı değerinin 44.822,064 TL olduğu. Taşınmaz imar planı içerisinde kaldığı, taşınmaz mevkisinin Belediye imkanlarından faydalandığı, ilçe merkezinde ve meskun mahal olduğu, taşınmaz konum itibari ile özellikleri doğrultusunda arsa olarak değerlendirildiği, taşınmazın tamamının arsa değeri 35.794,02 TL olduğu, taşınmazın toplam değeri 80.616,66 TL dir. Borçlu hissesi tamdır.

Adresi : Artvin İli, Borçka İlçesi, Merkez Mah., Muratlı Cad. Mevkii

Yüzölçümü : 111,72 m2

Arsa Payı : (427,55 m2) 5/80

İmar Durumu : İmar sınırları içerisinde olup imar durumu bitişik nizam 7 kattır.

Kıymeti : 80.616,66 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 07/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 07/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI ÖN OTOPARKI - HÜKÜMET CADDESİ BORÇKA / ARTVİN

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/42 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2016


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR