KARATAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00498798
Şehir : Adana / Karataş
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/227 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250200 TL
İlk İhale Tarihi
:
02.02.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
28.02.2017 14:00
İhale Yeri
:
KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARATAŞ
İCRA DAİRESİ
2016/227 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Adana İl, Karataş İlçe, 4171 Parsel No, İSKELE Mahalle, Parsel şehir merkezinde olup, polis lojmanlarına yakın bölgede diğer adı ile gecekondu önleme bölgesindedir.Üzerinde zemin, birinci kat ve çatı katı olan bina mevcuttur.zemin kat 130 m2. bir salon üç oda ve müştemilatından oluşmaktadır. Birinci kat 150 m2. olup bir salon ve üç oda ve müştemilatından oluşmaktadır. çatı katı bir oda bir mutfak banyo ve WC oluşmakta olup 50 m2. dir. Zemin kat dışı sıvalı ve boyasız , birinci kat yeni yapıldığı içi ve dışı boyalıdır. Binanın dış cephe doğramaları PVC olup iç mekan doğramaları ahşaptır.kat zeminleri seramik sulu mekanlar fayans kaplıdır.
Yüzölçümü : 326 m2 Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Ayrık Nizam 3 Kata İmarlıdır.
Kıymeti : 250.200,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KARATAŞ BELEDİYE BŞK.LIĞI MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/227 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR