Yazdır

KAHRAMANMARAŞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495488
Şehir : Kahramanmaraş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/1165 ESAS
İlk İhale Tarihi : 06.01.2017 11:00
Muhammen Bedeli : 123342 TL
İkinci İhale Tarihi : 03.02.2017 11:00
İhale Yeri : Kahramanmaraş adliyesi mezat salonu 1.KatMerkez/Kahramanmaraş
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAHRAMANMARAŞ
2. İCRA DAİRESİ
2016/1165 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 726 Ada No, 7 Parsel No, Fatih Mah. Mahalle/Mevkii, Taşınmaz Fatih Mah. 26033 No:12 de bulunan Kardeşler Apt.3 (son kat) 5 nolu meskendir. kardeşler Apt. Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal katlı olmak üzere 5 katlıdır. Binanın cinsi betonarme karkastır. Asansör yoktur. Her katta bir adet mesken vardır. Cephesi Güney + Doğu + Batıdır. İnaat ruhsatına göre net oturum alanı 105 m² dir. Yapı kullanma izni 1991 yılında alınmış olup 25 yıllıktır. Girişte hol +3 ada + salon + mutfak+ banyo + wc bulunmaktadır. Mutfak + Oturma odası+ yatak odasına açılan birer adet balkon mevcuttur. Yer döşemesi seramik ,mutfak banyo wc duvar kaplamaları seramik, duvarlar plastik boyadır. Tavan kireç badana olup tavanda kartonpiyer vardır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşaptır. Penceler PVC dir. Girişte vestiyer, mutafakta tezgah ve dolap, çocuk yatak odasında dolap vardır. Isınma sistemi kombili doğalgazlıdır. Binanın bahçesi vardır. Taşınmaz imar planı içerisinde olupMaks 10 Kat E=1.50 yapılaşma şartındadır.
Arsa Payı : 1/5
Kıymeti : 123.342,50 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 06/01/2017 günü 11:30 - 11:37 arası
2. Satış Günü : 03/02/2017 günü 11:30 - 11:37 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş adliyesi mezat salonu 1.KatMerkez/Kahramanmaraş
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatıl mamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark. varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderccatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 18/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR