İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00497783
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/55 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
İlk İhale Tarihi
:
11.01.2017 12:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.02.2017 12:00
İhale Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU

10. İCRA DAİRESİ

2015/55 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özelliklen :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
İstanbul İl. Sancaktepe İlçesi. Samandıra-Abdurrahmangazi Mahallesi,
Ebubekir Caddesi üzerinde kain 8244 ada, 3 parsel sayılı 13.459.0X m2 miktarlı arsada kurulmuş 27 sokak kapı no'lu Sinpaş KELEBEKIA PREM1UM isimli kat mülkiyetli bahçeli betonarme karkas blok apartmanlardan F-Blok zemin katta 106/10000 arsa paylı (4) no'lu dairenin tamamıdır. Ana bina Bodrum + Zemin - 5 Normal kattan ibaret 7 katlı, bitişik bahçeli betonarme karkas blok apartman olup dış cephesi kompozit ve ısı izolasyonlu sıvalı-boyalı. üzeri çatı üstü PVC kaplıdır. Blok girişi site içi yolundan 6 basamak çıkılarak zemin kattan alüminyum doğramalı camekanlı cümle giriş ve rüzgarlık kapısından girilmekte olup katlar arası seranit basamaklı ve demir korkuluktu merdivenleri vardır. Blok'un katlarında mesken olarak kullanılan ikişer daire olup elektrik, su, doğal gaz ile çalışan merkezi sistem kalorifer ve asansör teşkilatı mevcuttur. Parsel etrafı duvar ile muhafazalı olup özel güvenlik ile korumalı sitede ortak kullanımlı açık ve kapalı yüzme havuzu, sosyal tesis binası, park, spor ve yeşil alanları vardır. I -Blok zemin katta 106/10000 arsa paylı (4) no'lu daire; Dairede giriş holü. koridor, mutlak, banyo, salon e biri banyolu üç oda olup brüt 122 m2 miktarlıdır. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, duvarları boyalı olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları sardır. Banyo /eminleri seramik, duvarları fayans kaplı olup duşa kabin, klozet ve lavaboları vardır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları boyalı olup dairenin tavanları kartonpiyerli ve spot aydınlatmalıdır. Dairenin kapıları ahşap, pencereleri PVC doğramalı olup cümle giriş kapısı çelik kapıdır. Mutfak önünde zemini seramik kaplı, etrafı duvar korkuluktu balkonu vardır. Daire iç cephede olup elektrik, su ve yerden ısıtmalı merkezi sistem kalorifer ile pişirmede ve sıcak suda doğal gaz girişi tesisatı mevcuttur.

Adresi : İstanbul İl, Sancaktepe İlçesi. Samandıra-Abdurrahmangazi Mahallesi. Ebubekir Caddesi.No:27. Sinpaş KELEBEKIA PREM1UM, F-Blok zemin kat, D:4 Yüzölçümü : 122 m2

Arsa Payı : 106/10000

İmar Durumu : Sancaktepe İlçesi. Samandıra-Abdurrahmangazi Mahallesi. 8244 ada. 3
parsel sayılı yer 15.02.2010-22.08.2010 T.T.'lı 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar Planında TAKS:0.40, KAKS:1.00, H:4 kat irtifada, ön bahçe 5.00 m., yan bahçe 3.00 m. yapılanmada Ayrık Nizam Konut alanında kalmakta olup yoldan ihdası bulunmaktadır.

Kıymeti : 450.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜG lehine kira şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/01/2017 günü 12:00- 12:10 arası

2. Satış Günü : 06/02/2017 günü 12:00- 12:10 arası

Satış Veri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU

-------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV. 1 2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemi/e bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İllas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsildi mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark. varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adreslcri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere Hanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/55 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümü/e başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

(İİK m. 126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
_* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'ekarşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR