AFYONKARAHİSAR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 118 m2 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496320
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Isıtma : Merkezi Sistem
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Yayınlandığı Gazeteler

KADINANA 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1284 TLMT
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 10:15
İkinci İhale Tarihi
:
21.02.2017 10:15
İhale Yeri
:
Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi /Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AFYONKARAHİSAR

İCRA DAİRESİ

2016/1284 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mah.952 ada, 12 parselde kayıtlı, 3.566,00 m² yüzölçümlü, A1, A2,A3,A4,A5,A6 Bloklu Kargir apartman ve arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde inşa edilmiş binanın A2 Blok, birinci katında bulunan 4 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli ve borçlu adına tam hisse kayıtlı taşınmazdır.Arsa payı 12/348'dir. Taşınmazın adresi Hasan Karaağaç mahallesi, 55.Sokak, 5/1-4 Merkez/Afyonkarahisar'dır.Taşınmaz Afyonkarahisar Belediye Başkanlığının yazılarından imar planına göre, konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam 2 kat %40 inşaat müsaadeli, 3/A yapı sınıfında olduğu ve 118,59 m² brüt alana sahip olduğu, yaklaşık 19 yaşında olduğunun belirtildiği taşınmazın ısıtmasının katı yakıtlı merkezi sistem kalorifer ile sağlandığı,doğalgaz tesisatına başlandığı, 3 oda 1 salon ( 3+1) olarak adlandırılan tipte olduğu, ana taşınmazın toplam 8 blokta 32 adet mesken olduğu, betonarme karkas sistemde proje ve inşat edildiği, 3/A yapı sınıfında yer aldığı, doğalgaz tesisatının yeni yapıldığı, dış yapının demir doğrama, aydınlatma pencerelerinin alüminyum doğrama, merdiven ve kat holü kaplamalarının mermer, duvarların yarım boy yağlı boya, üst kısmın ise plastik boya olduğu, dış cephenin ise çimento harcı ili sıvalı olduğu, ahşap çatının kiremit kaplama olduğu, bağımsız bölümün ış ve iç kapılarının ahşap doğrama, pencerelerinin pvc doğrama olduğu, tüm tavanlarda kartonpiyer olduğu, oda va salon tabanlarının cilalı ahşap parke, mutfak ve hol tabanlarının seramik kaplama olduğu, banyo ve wc tabanının seramik olduğu, salon, odalar, antre ve mutfak duvarlarında plastik boya kullanıldığı, mutfak tezgahının mermer, alt ve süt dolaplarının ahşap doğrama olduğu, girişte vestiyer bulunduğu,3 adet balkon bulunduğu anlaşılmıştır.Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosya içerisinde mevcuttur.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:15 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 21/02/2017 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri : Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun
Caddesi /Afyonkarahisar

----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR