Yazdır

SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494476
Şehir : Sakarya / Sapanca
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 295000 TL
Dosya Numarası : 2016/133 TLMT.
İcra Birimi : SAPANCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SAPANCA
İCRA DAİRESİ
2016/133 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Sapanca İlçe, 549 Parsel No, DİBEKTAŞ MAH. Mahalle/Mevkii, 8 Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında bulunuyor ise de toplam alanı 14384,02m² üzerinde yer alan Çamlık Kent Evleri olarak anılan sitede yer almakta olup, bodrum kat üzeri tripleks villa şeklinde inşaa edilmiş, balkonlar ve verandalar dahil 180m² kullanım alanına sahip,bodrumunda salon+mini mutfak, orta katında(zemin)salon+açık mutfak,wc,üst katında ise 3 adet yatak odası,banyo ve wc'den müteşekkil olduğu, bir takım tadilat ve tamiratlara ihtiyacı olsa da oturulur vaziyette olduğu,villanın kapılarının ve mutfak dolaplarının ahşap masif ve cilalı,pencerelerin ısı camlı,oda ve salon yer döşemelerinin ahşap laminat parke, ıslak alanların seramik kaplı,iç duvarların boya ve badanalı,dış ceplerin dış cephe malzemesi ile kaplı, sıvalı ve boyalı olduğu,üzerinin çatı ile örtülü, tribleksin ısınma tesisatı borularının döşeli ancak radyotörlerin(kalorifer peteklerinin) ve kombisinin olmadığı, taşınmazın yer aldığı, sitede çevre düzenlenmesinin, peyzaj ve ağaçlandırma işlerinin yapılmış, ve göle tam manzaralı olduğu görüldü.
Adresi : Dibektaşı Mah. Çamlık Kent Sitesi Sapanca / SAKARYA
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Kurtköy Uygulama İmar Planında "Turizm+2.Konut Alanı" olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAPANCA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR