ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496210
Şehir : Erzurum
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/61 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
122345 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
13.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERZURUM

1. İCRA DAİRESİ

2016/61 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 305 Ada No, 77 Parsel No, ALİPAŞA Mahalle/Mevkii, 1. Kat 5 Bağımsız Bölüm Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcut olup;bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz kuzey-batı-güney cephelidir. Şehir merkezinde olup, çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. 7 katlı bitişik nizam ticaret ve konut içerisindedir. Belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanması, şehir merkezine olan yakınlığı, imar durumundaki bitişik nizam 7 katlı imar verilmesi, bulunduğu mevkii, konumu, yapı çevresindeki taşınmaz yapılarının alım satımının yoğun oluşu gibi sebepler taşınmazın değerini arttırmaktadır. 3 oda 1 salondan oluşan, ıslak zeminler fayans, diğer zeminler ahşap parke, kaloriferli ve doğazgazlı, duvarları boyalı ve saten alçılıdır.

Adresi : Alipaşa Mahallesi 3. Turan Sokak Dış Kapı No: 42 Kat:1 No:5 Yakutiye / ERZURUM

Yüzölçümü : 135 m2

Arsa Payı : 1/8

İmar Durumu : Ayrıntılı durum dosyada mevcut olup, Erzurum B.Ş.B.'nın 13/04/2016 tarih ve 179 sayılı Meclis Kararı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı olarak ilan edilmiştir.

Kıymeti : 122.345,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Erzurum Aile Mahkemesinin İhtiyati Tedbir Kararı vardır. Ancak dosya feragat olarak kapandığından satışa engel durumu yoktur.

1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı YAKUTİYE / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR