KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496129
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2013/531 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.01.2017 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
13.02.2017 11:00
İhale Yeri
:
Küçükçekmece Belediyesi Mezat Salonu (Gültepe Mahallesi Bağlar Caddesi No:71 Fatih Camii Bahçesi- Muhtarlık Binasının 1.Katı Küçükçekmece İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÜÇÜKÇEKMECE

4. İCRA DAİRESİ

2013/531 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Başakşehir İlçe, 1282 Ada No, 20 Parsel No, İKİTELLİ-1 MAH. Mahalle/Mevkii, 6 Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz istanbul başakşehir ilçesi başakşehir mah. yeşilvadi caddesinde tapunun 1282 ada 20 parsel numarasında kayıtlı 22 dış numaralı 4500,44 m2 alanlı arsa dahilindeki kat ittifaklı safir evleri sitesinde b blok 2. kat 6 nolu bağımsız bölümde yer almaktadır. safir evleri sitesi 2 adet bloktan oluşur. taşınmazın bulunduğu b blokda 2 adet bodrum kat zemin kat üzerine altı normal kat olmak üzere çatı kat ile birlikte on katlıdır. B.A.K tarzda blok nizamda birinci sınıf malzeme ve işçilik kalitesiyle inşaa edilen yapının normal katlarında ikişer daireli olmak üzere elektrik sıhhı tesisat, doğalgaz ve asansör mevcuttur. ikinci normal katta yer alan dairenin girişinde antre , salon balkonlu mutfak , wc , ebeveyn banyolu bir adet oda diğerleri normal olan iki oda çamaşır odası banyo , wc mahallerinden ibarettir. 210 m2 alana sahip olan daire de granit seramik ve laminant parke zeminli duvarları sıvalı ve boyalı mutfakda sabit tezgah ile modüler mutfak dolapıları banyolarında sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda çelik giriş kapılı ve kalorifer ısıtmalıdır. satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış her türlü belediye ve sosyal imkanlardan civarın talep gören iskana el verişli yararlanmakta olup site kapalı otopark ve hamam, sauna kapalı yüzme havuzu, spor salonu ve güvenlik ekipmanlarından oluşmaktadır.

Yüzölçümü : 210 m2 Arsa Payı : 120/4500

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli 04/07/2003 onay tarihli İkitelli toplu konut alanı uygulama imar planı kapsamında konut alanında E: 1,40 H: Serbest olmak üzere plan notu ve yönetmelik şartlarında yapılaşmaya haizdir.

Kıymeti : 1.250.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Küçükçekmece Belediyesi Mezat Salonu (Gültepe Mahallesi Bağlar Caddesi No:71 Fatih Camii Bahçesi- Muhtarlık Binasının 1.Katı Küçükçekmece İstanbul

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/531 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR