Yazdır

ELAZIĞ 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495946
Şehir : Elazığ / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 14.02.2017 10:55
Muhammen Bedeli : 200000 TL
İlk İhale Tarihi : 18.01.2017 10:55
Dosya Numarası : 2016/146 TLMT.
İhale Yeri : Satış odası, 4. Kat. 4002 nolu oda .Adliye Sarayı -Elazığ - null null / null
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ELAZIĞ

3. İCRA DAİRESİ

2016/146 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 4156 Ada No, 1 Parsel No, BİZMİŞEN KÖYÜ Köyü, B BLOK, YEDİNCİ KAT 20 NOLU BAĞ. BÖLÜM Bağımsız Bölüm Kat irtifaklıdır. Tam hissedir. Mesken vasfındadır. Alınan bilirkişi raporuna göre bağımsız bölümün konum olarak bina girişine göre sağ tarafa bakan en üst kat 7 nol bağımsız bölüm olduğu, taşınmazda %5 yıpranmanın olduğu , taşınmazın doğal gazlı, takriben 230 m2 alanlı olduğu, taşınmazın 4 oda+salon+mutfak+banyo ve wc den müteşekkül olduğu, taşınmazın 2 bodrum +zemin ve 7 norlal kattan müşekkül ve ikiz daire şeklinde inşaa edildiği ve her katta 2 dairenin bulunduğu, dolayısıyla blokta 20 dairenin bulunduğu, tüm blokların mesken olarak kullanıldığıkaılarınının ahşap kayıp, pencerelerinin pvc esaslı pimapenli olduğu, ıslak alanların karo seramik, diğer alanların laminat parkekaplamalı olduğu ve gayrımenkulün her türlü belediye alt yapı tesislerinden yararlandığı, şehir merkezinin batı istikametinde ve il merkezine olan uzaklığı takriben 3,5-4 km. olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Cumhuriyet Mah. 177. Sokak , No. 44/B İkrapark Sitesi B Blok, 7. Kat İç Kpı No: 20Merkez / ELAZIĞ

Yüzölçümü : 230 m2

Arsa Payı : 1/40

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planında E:1,80 ve Hmax:Serbest TAKS:0,22 nizamında ticaret , konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:55 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 10:55 - 11:00 arası

Satış Yeri : Satış odası, 4. Kat. 4002 nolu oda .Adliye Sarayı -Elazığ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Tapu kaydında yazılı ilgililere satış ilanının tebliğine ilişkin tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde yeniden tebligat çıkartılmayacak olup, elektronikilan yada gazete ilanı İİK. 127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/146 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR