Yazdır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495110
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 23.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 17.02.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 170000 TL
Dosya Numarası : 2016/161 TLMT.
İhale Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

KAYSERİ
2. İCRA DAİRESİ
2016/161 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, 2931 Ada , 5 Parsel , AHİ EVRAN Mahalle, 19 Bağımsız Bölüm SATIŞI İSTENEN GAYRİMENKÜL:. bodrum kat+ zemin kat+ 8 normal kattan oluşan betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş tahminen 1-2 yıllık merkeze sistem doğalğaz kaloriferli çif asansörlü mesken dairelerden oluşan ve normal katlarının her binrinde 4 er adet mesken daire bulnan , bir binanın 4. normal katındaki 19 nolu mesken daire olduğu. Satışı istenen bağımsız bölüm 3 oda + salon + mutfak + banyo + lv&wc +antre +hol+elbise odası + 2 balkondan oluşan, güney ve doğu cephelidir. Bağımsız bölümün zeminlerinin salon ve odalarda laminat parke diğer yerlerde seramik kaplamalı olduğu iç kapı doğramalarının amerikan panel pencere doğramalarınn pvc ve ısı camlı , daire ğiriş kapısının çelik kapı tabir edilen dekoratif sac kaplamalı kapılardan olduğu duvarlarının islak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı diğir yerlerde alçı sıva üzerıne plastik boyalı salon ve iki odanın birer duvarında kağıt kaplamalı olduğu mutvaktan oturma odasına geçiş yeri bırakılmış olduğu mutvak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu yüklük çamaşır makinesi ve lavobo dolaplarının bulunduğu bir balkonunun cabm balkon sitemi ile diğer balkonunun ise pvc doğramadan yapılmış camekan ile kapatılmış olduğu ocak kulanımı için doğalğaz bağlantısının yapılmıış olduğuna dair dairedir .
Adresi : ahi evran mah. 746. sokak no:26 tepeşehir sitesi C blok Kat.4/19
Yüzölçümü : 147,50 m2
Arsa Payı : 1/330
İmar Durumu : 1/100 ölçekli uygulama imar planı sınırları icerisinde konut aelanı(E=2,00)
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 23/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR