Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493141
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 154500 TL
İkinci İhale Tarihi : 27.02.2017 10:00
İlk İhale Tarihi : 27.01.2017 10:00
Dosya Numarası : 2016/182907 ESAS
İhale Yeri : Gaziantep Adliyesi Belediye Mezat Salonu
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
13. İCRA DAİRESİ
2016/182907 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 213 Ada No, 89 Parsel No, Öğretmenevleri mah.tamamı 558m2 olan, kat irtifakına göre 74/750 arsa paylı 1. normal kattaki 5 nolu bağımsız bölüm mesken.
İMAR DURUMU:Şahinbey Belediyesinin imar yazısında belirtildiği üzere konu edilen parselin imar planına göre taşınmazın imarda olup, imar planında ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU: Taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi arsa olarak belirtilse de parsel üzerinde çok kat yapılmış bir yapı olduğu, borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi 1.normal kattaki 5 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde iki oda, misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu görülmüştür. Daire batı ve güney cephelidir. Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu dövme yağlı boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak, lv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı ise 120 m2 dir. Konu edilen bu taşınmaz kaloriferle(kombi) ısıtılmaktadır, bu taşınmaz şehrin merkezi batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, yakın çevresinde Mehmetcik İlköğretim okulu bulunmaktadır, adres olarak ise Ögretmenevleri Mahallesi Hakkı Cankat Sokak no.37 Burçak Apt. kat 1 daire no.5 olarak tespit edilmiştir.
Kıymeti: 154.500,00 TL, KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 27/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 21/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Belediye Mezat Salonu.
Satış şartları:1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/182907 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR