BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00494864
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

ORTADOĞU 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2014/4359 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250000 TL
İlk İhale Tarihi
:
28.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
26.01.2017 10:30
İhale Yeri
:
: E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2014/4359 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 410
Ada, 14 Parsel, 2. Kat, 3 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı taşınmazın tamamıdır. Özellikleri : Taşınmaz plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç oda, banyo tuvalet
ve bir normal ve bir fransız balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, duvarlar plastik boyalı, tavanlar salonda kartonpiyer, pencereler pvedir. Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Şehir manzarasına sahiptir. Daire takriben 145 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina ortak mahalleri bej mermer, merdiven korkulukları kromajdır.
Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde alışveriş merkezleri ve toplu konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Bölgede faaliyet gösteren bir çok alışveriş merkezi servis araçı ile bölgeye hizmet vermektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Esenyurt Selahattin Eyyubi Mahallesi 2109. Sokak (9. Sokak) No:6 D:3
Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü Arsa Payı İmar Durumu
197,83 m2 44/197
1/1000 ölçekli imar planında bitişik nizam 5 kat konut alanı olarak
planlandığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:30- 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/01/2017 günü 10:30- 10:35 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi
Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ (İİK. 127. Md.)
Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara, gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

Satış şartlan :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden mütcselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderccatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4359 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

(İİK m.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR