GAZİOSMANPAŞA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00494726
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
616520 TL
İlk İhale Tarihi
:
20.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
23.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA

1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 11440 Ada No, ARNAVUT KÖY MAH.,KULÜP MAH. MEVKİİNE KAİN Mahalle/Mevkii, Satışa konu taşınmaz, kısmi bodrum kat+Zemin Kat+2. kattan ibaret 4 katlı bir binadır. Binanın dış cephesi sıvalı boyasız bir vaziyettedir. Binanın dış kapısı sol yan cepheden ve demirlidir. Geriş sahanlığı ve kat sahanlıkları karo müzaik,merdiven basamakları dökme mozaik kaplıdır. Her katta tek daire mevcuttur.

BODRUM KAT: Dış kapısı ön cepheden olup, demirlidir. Halihazır da28,50 m2 alana sahiptir. Bodrum katın bağımsız olduğu ve kullanılacak durumda olmamaktadır.

ZEMİN KAT DAİRESİ:Dairenin dış kapısı demir olup, mevctu daire 3 Oda+Hol+Mutfak+Banyo+WC den ibarettir. Dairenin alanı 100.70m2'dir. Dairenin hol ve odalarının yer döşemeleri marley, ıslak zeminler karo mozaik kapladır. Dış pencereler alüminyumdur.

1.KAT+2.+2.KAT:DAİRELERİ:Dairelerin dış kapıları ahşap olup, mevcut daireler 3 Yatak odası+Orta Hol+Mutfak +Banyo+WC den ibarettir. Alanı 2x11.20 m2 dir. Dairelerinin hol ve yatak odalarının yer döşemeleri 1.katta klasik parke, 2.katta marley kaplı olup, ıslak zeminler karo seramik kaplıdır. Dairelerin iç kapıları ve dış pencereleri ahşaptır. 2.katta balkon bulunmaktadır. Tüm daireler bakımsız vaziyettedir. Satışa konu taşınmazın konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören Ticaret+Konut alanında kalmaktadır.

Adresi : İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi, Merkez Mah., Yenibayır Sk., No:12

Yüzölçümü : 226 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Belediye imar planına dahil olup, E: 2.10 Hmax:5 Kat K+T1, Konut+Ticaret alanında kısmen de yolda kalmaktadır.

Kıymeti : 616.520,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 20/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR