ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00494267
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/6563 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335000 TL
İlk İhale Tarihi
:
11.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.02.2017 14:00
İhale Yeri
:
9. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANTALYA

9. İCRA DAİRESİ

2016/6563 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Antalya Û, Muratpaşa İlçe, 8467 Ada No, 9 Parsel No, Demircikara Mahalle, 3.
kat 15 nolu bağımsız bölümün:

YERİ VE ÇEVRE ÖZELLİKLERİ : Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina şehrin genelde konut ve cadde üzeri ticari yapıların yoğunlukta bulunduğu bölgelerinden olan Muratpaşa, Çağlayan Mahallesinde, 2046.Sokak üzerinde bulunmaktadır. Bölgede yapılaşma tamamlanmış, alt yapı hizmetlerinden yol,su,elk, kanal mevcut olup bölgeye toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla rahatlıkla ulaşılmaktadır. Taşınmaza yakm sayılabilecek mesafede Okut,Park, Alışveriş merkezi gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır. Taşınmaz Düden Parkına 680mt ve denize (falezlere) lkm mesafede yer almaktadır.

ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat sisteminde 2.Bodrum+ 1 .Bodrum-i-Zemin+ 3 Kat+Çatı Katı olarak inşa edilmiş taşınmazın her katında 3? er Mesken (3.Kat+Çatı Katında 2 dubleks mesken) olmak üzere binada toplamda 15 B.Bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi sıva üzerine akrilik boyalı, merdiven duvarları kısmen mermer kaplı, kısmen plastik boyalı, merdivenler ve kat sahanlıkları mermer kaplamaiı, alüminyum doğramalı, asansörlü, açık otoparklı ve 4-5 yıllık binadır.

BAĞIMSIZ BÖLÜM _ ÖZELLİKLERİ : Satışa konu taşınmaz bulunduğu binanın 4.Katmda (Tapuda:3.Kat) en üst katında Kuzey -Doğu-Batı istikametlerine cepheli konumdaki taşınmaz projesine göre 2 Oda, 1 Salon, mutfak, antre, banyo-wc, duş-wc ve 1 balkon hacimlerinden müteşekkil olan taşınmazın, salon ve odalarda zeminleri laminant parke kaplı, ıslak hacimleri seramiktir. Oda ve salon duvarlan saten boyalı, ışıklandırmak kartonpiyeri!, çelik dış kapılı, iç kapılan ahşap presli panel kapı, Pvc cam doğramalı, panjurlu, vestiyerli, mutfak dolaplı olan taşınmaz projesine göre brüt 87 m2 alana sahip Mesken vasfında taşınmazdır.

Adresi : Çağlayan Mahallesi, 2046.Sokak, Park Aparrmam,Bina No: 3 Kat: 4 (Tapuda:
3.Kat), Daire No: 15 Muratpaşa/ANTALYA Yüzölçümü : 872 m2

Arsa Payı : 60/872

İmar Durumu : Muratpaşa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünden alınan 18.07.2016 tarih
E. 17446 sayılı yazıya göre taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa "1/1000 Ölçekli uygulama imar planında Ayrık Nizam, 4(Dört) Katlı, Max.h: 17,50mt, Taks:0,20 Kaks:0,80 yapılaşma koşullarında Konut imarlı arsadır. Parselle ilgili uygulamada Havaalanı ve Güneyi revizyon imar planlan eki lejant hükümleri geçerlidir." denmektedir. Taşınmazın üzerinde 28.12.20i 1 tarih ve 842 Sayılı yapı ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.

Kıymeti : 335.000,00 TL

KDV Oram : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyannca Muaf

Kaydıııdaki Şerhler : Yoktur.

1. Satış Günü : 11/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 06/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : 9. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatls.Myap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6563 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilanolunur.18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR