Yazdır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492373
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 13.02.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 145000 TL
İlk İhale Tarihi : 16.01.2017 10:30
Dosya Numarası : 2016/28 TLMT.
İhale Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
7. İCRA DAİRESİ
2016/28 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Talas İlçe, 752 Ada No, 4 Parsel No, Talas Mah. Mahalle/Mevkii, 14.kat 59 nolu Bağımsız Bölüm İpotekli bağımsız bölümün incelenmesinde; bodrum kat+ zemin kat+ 14 normal kat tan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 0-2 yıllık, merkezi istem doğalgaz kaloriferli, çift asansörlü, mesken dairelerden oluşan ve normal katlarının her birinde 4 er adet mesken daire bulunan, bir binanın; 14. normal katındaki 59 nolu mesken daire olduğu; mahallindeki incelemeye göre ve brüt alanından hareketle 122,5m2 net alanlı olan bağımsız bölümün 3 oda+salon+mutfak+banyo+lv&wc+ antre+hol+1 balkon dan oluştuğu; kuzey ve doğu yönlere iki cephesinin bulunduğu; anlaşılmıştır. İç kapı doğramalarının amerikan panel, pencere doğramalarının pvc ve ısıcamlı, daire griiş kapısının çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardan, olduğu; zeminlerinin, salon ve odalarda laminat parke, diğer yerlerde seramik, kaplamalı olduğu; duvarlarının ıslakhacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalı, olduğu mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu; ocak kullanımı için doğalgaz bağlantısının yapılmış olduğu; bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Mevlana Mh. Bilginler Cad. No:25 Liva Apt. Kat:14 Daire: 59 Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 122,5 m2
Arsa Payı : 1/59
Borçlunun Hissesi :Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kütle nizamında 15 katlı konut alanı olarak ayrılmış imar parseli
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
*** Borçlunun taşınmazdaki tam hissesi satışa çıkartılmış olup;
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/lar haricindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/28 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR