AFYONKARAHİSAR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492333
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

HİSAR 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/1099 TLMT
Muhammen Bedeli
:
0 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
21.02.2017 10:00
İhale Yeri
:
Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AFYONKARAHİSAR

İCRA DAİRESİ

2016/1099 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez Kumartaş(Erenler) Mah. Köy kenarı mevkii, 176 ada, 17 parselde kayıtlı 799,41 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde inşaa edilmiş binanın üçüncü katında bulunan 30 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli ve borçlu adına tam hisse kayıtlı taşınmazdır. Taşınmazın adresi Kumartaş ( Erenler) Mahallesi Adiloğlu Apart Binası Kat: 3 Daire No: 30 Afyonkarahisar'dır. Taşınnmaz Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı'nın yazılarından imar planına göre, sosyal tesis alanında kalmakta olup, emsal 2,5 , 5 kat 6 max: 18m inşaat müsaadeli olduğunun belirtildiği taşınmazın düzgün bir topoğrafik yapıda olduğu, 7m. lik yola cepheli olduğu, Afyonkarahisar - Eskişehir karayoluna yaklaşık 75 m. mesafede olduğu, herhangi bir ulaşım altyapı sorununun bulunmadğı, belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu, üniversitenin bu bölgede olmasından dolayı, üniversite öğrencileri için açılmış öğrenci yurtlarının, kafelerinin, ticaret yapan işyerleri ve lokantaların, sayısının artması, üniversitenin bu bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına yaptığı ekonomik katkının olumlu sonuçlar verdiği, dolayısıyla bununda bu bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında olumlu artış göstermiştir. Adiloğlu apart binasında bulunan 30 nolu bağımsız meskenin betonarme karkas sistemde asansörlü ve merkezi sistem kaloriferli olarak inşa edilmiş olan binadaki toplam 48 adet mesken dairenin yapı kullanma izin belgelerinin tamamlanma çalışmalarının sürdüğü, belediye imar müdürlüğünde yapılan aratşırmadan anlaşıldığı, elektrik ve suyu mevcut olan asansörlü binanın normal katlarında merdiven sahanlığına açılan 10'ar adet mesken dairenin bulunduğu, merdivenlerin mermer basamak olduğu, diğer merdiven sahanlığı zeminlerin ise yer seramiği döşeli olduğu, tüm daireler ve 30 nolu bağımsız bölümün dış kapılarının camlı çelik kapı olduğu, 1+1 olarak planlanmış ve inşaatı tamamlanmış olan mesken dairenin bina asansörünün bitişiğinde solunda olduğu, 31/1615 arsa yaplı olup, inşaat alanını 37,25 m2 olduğu, 1 yatak odası ile mutfak bölümünün de bulunduğu yaşam alanı ( salon) mahalli, banyo( duşa kabin), wc-lvb mahallinden oluştuğu, dairelerin duvarlarının ve tavanlarının alçı sıvalı boyalı olduğu, tavanlarda spot ışıklı gergi tavan olduğu, iç kapılarının ahşap mobilya kapı, pencerelerin ise pvc doğrama olduğu, mutfak mahallinde granit tezgah ve ankastre mutfağın olduğu, mutfak alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu, banyo mahallinde duşa kabin ve klozet ile lavabonun bulunduğu, ıslak mekanların zeminlerinin seramik kaplama, duvarlarının ise fayans kaplama olduğu, ayrıca ıslak mahallerde taş yünü asma tavan bulunduğu , odaların tabanlarının ahşap laminant parke kaplama olduğu anlaşılmıştır. Ayrıntı bilgi ve belgeler dosya içerisinde mevcuttur.

Kıymeti : 90.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 21/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar

----------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez Kumartaş(Erenler) Mah. Köy kenarı mevkii, 176 ada, 17 parselde kayıtlı 799,41 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde inşaa edilmiş binanın dördüncü katında bulunan 41 nolu bağımsız bölüm, mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın arsa payı 30/1615'dir. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı'nın yazılarından imar planına göre, sosyal tesis alanında kalmakta olup, emsal 2,5 , 5 kat 6 max: 18m inşaat müsaadeli olduğunun belirtildiği taşınmazın düzgün bir topoğrafik yapıda olduğu, 7m. lik yola cepheli olduğu, Afyonkarahisar - Eskişehir karayoluna yaklaşık 75 m. mesafede olduğu, herhangi bir ulaşım altyapı sorununun bulunmadğı, belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu, üniversitenin bu bölgede olmasından dolayı, üniversite öğrencileri için açılmış öğrenci yurtlarının, kafelerinin, ticaret yapan işyerleri ve lokantaların, sayısının artması, üniversitenin bu bölgenin sosyal ve ekonomik yaşamına yaptığı ekonomik katkının olumlu sonuçlar verdiği, dolayısıyla bununda bu bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatlarında olumlu artış göstermiştir. Taşınmazın adresi Kumartaş ( Erenler ) Mahallesi, Adiloğlu Apart Binası Kat: 4 Daire No: 41 Afyonkarahisar'dır. Adiloğlu apart binasında bulunan 41 nolu bağımsız meskenin betonarme karkas sistemde asansörlü ve merkezi sistem kaloriferli olarak inşa edilmiş olan binadaki toplam 48 adet mesken dairenin yapı kullanma izin belgelerinin tamamlanma çalışmalarının sürdüğü, belediye imar müdürlüğünde yapılan aratşırmadan anlaşıldığı, elektrik ve suyu mevcut olan asansörlü binanın normal katlarında merdiven sahanlığına açılan 10'ar adet mesken dairenin bulunduğu, merdivenlerin mermer basamak olduğu, diğer merdiven sahanlığı zeminlerin ise yer seramiği döşeli olduğu, tüm daireler ve 41 nolu bağımsız bölümün dış kapılarının camlı çelik kapı olduğu, 1+1 olarak planlanmış ve inşaatı tamamlanmış olan mesken dairenin bina asansörünün bitişiğinde sağında olduğu, 30/1615 arsa yaplı olup, inşaat alanını 36,60 m2 olduğu, 1 yatak odası ile mutfak bölümünün de bulunduğu yaşam alanı ( salon) mahalli, banyo( duşa kabin), wc-lvb mahallinden oluştuğu, dairelerin duvarlarının ve tavanlarının alçı sıvalı boyalı olduğu, tavanlarda spot ışıklı gergi tavan olduğu, iç kapılarının ahşap mobilya kapı, pencerelerin ise pvc doğrama olduğu, mutfak mahallinde granit tezgah ve ankastre mutfağın olduğu, mutfak alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu, banyo mahallinde duşa kabin ve klozet ile lavabonun bulunduğu, ıslak mekanların zeminlerinin seramik kaplama, duvarlarının ise fayans kaplama olduğu, ayrıca ıslak mahallerde taş yünü asma tavan bulunduğu , odaların tabanlarının ahşap laminant parke kaplama olduğu anlaşılmıştır. Ayrıntı bilgi ve belgeler dosya içerisinde mevcuttur.

Kıymeti : 88.500,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 21/02/2017 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Afyonkarahisar Adliyesi 1. Kat Mezat Salonu - İstiklal Mahallesi Nene Hatun Caddesi / Afyonkarahisar

---------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1099 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR