Yazdır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00491642
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 15.02.2017 10:00
İlk İhale Tarihi : 18.01.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 200000 TL
Dosya Numarası : 2015/183 TLMT.
İhale Yeri : Mersin Adliyesi,Zemin Kat, Z-20 /Akdeniz/Mersin
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2015/183 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Menteş Mahallesi, 65 Ada., 1 Parsel , B Blok, 8.kat,20 Bağımsız Bölüm satışa çıkartılmıştır.Ana taşınmazın yapımına mülga Mersin Belediyesince verilen 04.12.1991 tarih ve 5/32 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, site üzerinde A ve B olarak isimlendirilmiş iki blok bulunmakta, alacak konusu taşınmazın da bulunduğu B Blok, Z+10 katlı, betonarme karkas olarak yapılmış, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; zemin katta 4 dükkan, kapıcı dairesi ve blok giriş holü, normal katlarda ise her katta 2 şer mesken olmak üzere blokta 24 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, yangın merdivenli, apartmanda doğalgaz tesisatı mevcut, gezilebilen dam teraslı, bloğun dış cephesi terasit hazır sıva cephe kaplama, blok giriş kapısı camlı ferforje doğrama, giriş holü yer döşemeleri merdiven basamakları ve normal kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri mermer döşeme, giriş holü duvarları yarım duvar mermer üstü alçı sıva üzeri kağıt kaplama,kat alanlarının duvarları sıva üzeri boya kaplama, site bahçe kapısı raylı-sürgülü demir kapı, bahçe duvarı çevrilmiş üzeri hazır korkuluklu, çevre düzenlemesi yapılmış, site içerisinde açık araba park alanı bulunmakta, ana taşınmaz Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile Nevit Kodallı Caddesinin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 240 metre kuzey batısında yer almakta, taşınmazın yakın civarında Mahmut Arslan Anadolu Lisesi bulunmakta, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım yakın civarından geçen toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.Alacak konusu taşınmaz tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, 3 balkon ve müştemilatından oluşmakta, GKD cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 133 m² net alanlı, projesinden farklı olarak projesinde meskenin kuzey cephesinde balkon olarak görülen alan imal edilmemiş, ayrıca meskenin kuzeydoğu cephesinde yer alan oda alanı önünde balkon alanı oluşturulmuş, meskenin giriş kapısı panjurlu çelik kapı, yer döşemesi laminat parke-seramik döşeme, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya-kağıt kaplama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik, meskenin iç kapı doğramaları nitelikli ahşap doğrama, pencereler, wc ve banyo kapısı pvc doğrama, meskende mutfak dolabı ve tezgahı ile tavan kenarlarında kartonpiyer çalışmaları bulunmakta, balkon korkulukları krom imalat, taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.

Adresi :Eğriçam Mah.,224 Sok. No:6 Arukaslan Sitesi,B blok,8.kat,No:20 Yenişehir/Mersin

Yüzölçümü : 3.162 m2 , Arsa Payı : 94/4000

İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1,50 yapı yoğunluğunda konut alanına isabet etmektedir.

Kıymeti: 200.000,00 TL ,KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu takyidatı gibidir.

1. Satış Günü:18/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası ,2. Satış Günü :15/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Mersin Adliyesi,Zemin Kat, Z-20 /Akdeniz/Mersin

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR