Yazdır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00490702
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 22.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/585 ESAS
İlk İhale Tarihi : 12.01.2017 11:00
İhale Yeri : KOCAŞİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI) KOCASİNAN / KAYSERİ
İkinci İhale Tarihi : 06.02.2017 11:00
Muhammen Bedeli : 65000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2016/585 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Tapu Kaydı :

Kayseri İl, Melikgazi İlçe. 3481 Ada No. 16 Parsel No, çorakçılar mah. Mahalle/Mevkii,
kayseri ili.melikgazi ilçesi, çorakçılar mah. 85 cilt, 8293 sayfa, 3481 ada, 16 parsel, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı dükkan.

Taşınmazın Hali Hazırda Durumu : Satış Konusu taşınmaz. Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Çorakçılar Mahallesi sınırları içerisinde yer almakta olup, Filiz Sokağa cephelidir.Taşınmaz tapuda Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 3481 Ada No. 16 Parsel No, çorakçılar mah. Mahalle/Mevkii, kayseri ili,melikgazı ilçesi, çorakçılar mah. 85 cilt, 8293 sayfa. 3481 ada, 16 parsel, zemin kat, 1 nolu "dükkan" nitelikli bağımsız bölümdür.Taşınmazın keşif sırasında yapılan tespitte; Çorakçılar Mah. Filiz Sok. No:18/A Melikgazi/Kayseri olarak kayıtlı posta adresinde olduğu öğrenilmiştir.Satış konusu taşınmazın çevresi müstakil evler ile 6-8 katlı apartmanlarla çevrili olduğu görülmüştür.Bölge genel olarak orta gelirli memur memur ve işçi sınıfındaki insanların tercih ettiği bir konuma sahiptirki Kayseri için gelişimini yıllar önceden tamamlamış bir konum özelliği arz göstermektedir.Satış konusu taşınmaz alışveriş merkezi, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın konumda bulunmaktadır.Taşınmaz Melikgazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.02.2016 Tarih ve 2689220 sayılı yazısında yapılan incelemede satışa konu taşınmazın bulunduğu 3481/16 nolu parselin, 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında "konut alanı" içerisinde kaldığı belirtilmektedir.Satış konusu taşınmaz ana taşınmazın zemin katında yer almakta olup, bodrum kat depo olarak 30,00 nı2 zemin kat dükkan olarak 30,40 m2 olmak üzere toplam alanının 60.40 m2 olduğu tespit edilmiştir.Hali hazır durumu itibarı inşaat halinde bulunan ve tamamlanmak üzere olan taşınmazın bazı tesisat eksiklerinin ve iç sıva ile boya eksikliğinin bulunduğu keşif tarihi itibarı ile bodrum iniş merdiveninin bulunmadığı eksik bırakılmış olduğu tespit edilmiştir.İş yerinin zeminleri kaplama yapılmamış brüt beton ile bırakılmıştır.Dükkan duvarları ve tavam kısmen kaba alçı uygulaması ile bıraktlmıştır.Dükkan ön cephesinde alüminyum doğramadan camekan bulunmaktadır.Satış konusu taşınmazın değerlendirilmesinde eksik imalat oranı dikkate alınmıştır. Yüzölçümü : 850,10 m2
Arsa Payı : 31/2400

İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında "konut alanı" olarak geçmektedir.
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oram : %I8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 12/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KOCAŞİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA
SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırırla tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere

dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabiı olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden mütesetsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isleyenlerin 2016/585 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR