KOCAELİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00453299
Şehir : Kocaeli
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/419 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
55000 TL
İlk İhale Tarihi
:
01.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
26.12.2016 14:00
İhale Yeri
:
Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.ali paşa mah.doğu kışla gençlik parkı içi no:28 İZMİT / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ

3. İCRA DAİRESİ

2015/419 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın tapu kaydı veÖzellikleri: Kocaeli İl, İzmit İlçe, 895 Ada No, 1 Parsel No, Ş.DurhasanKöyü, B blok, Bodrum+Zeminkat 1 nolu bağımsız bölüm Dubleks Mesken

Bina ortak girişi ve merdiven kaplaması mermer, merdiven korkuluğu alüminyum doğramadır. Duvarlar saten boyalıdır bina dış cephe ısı yalıtım montalaması yapılmış dış cephesi akrilik esaslı subazlı boya ile boyalıdır. Çatı örtüsü şıngıldır, ısınma doğalgaz kaloriferkombi ile , bahçe duvarı çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmaz tespit tarihinde kapalı ve boş olduğu tespit edilmiştir. Bağımsız bölüm toplam 6 oda, 2 salon, 2 banyo+wc, ve balkondan oluşmaktadır. Yerler salon ve odalar laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplı , duvarlar saten badana boyalı ve kartonpiyerli , pencereler pvc, iç kapılar panel kapı giriş kapısı çelik kapıdır. Brüt, 296m2 , Net 229m2 alanlıdır.

Adresi : Alikayha Fatih mah. Akdere cad.Kayakent Sitesi B blok No. 17Bodrum+Zemin kat D.1 Keşif tarihinde Boştu

Yüzölçümü : 8.595,30 m2

Arsa Payı : 12/1512

İmar Durumu : İzmit Belediyesinin 06/11/2015 tarih , 20170 sayılı imar durumu yazısına göre 1/1000 ölçekli Revizyon uygulama İmar Planında ayrık nizam konut alanında olup, Emsal 1.50 Hmaks.12.50 mt. Ön bahçe çekme mesafesi 5 m plan şartlarında olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 550.000,00 TL

KDV Oranı : % 8

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibi

1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.ali paşa mah.doğu kışla gençlik parkı içi no:28 İZMİT / KOCAELİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük degisimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satıs pesin para iledir,

alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- IIK.127.Md. GÖRE SATIS ILANININ TEBLIGI: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlıgı halinde isbu satıs ilanı Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazetede ve elektronik ortamda yapılan busatış ilanı tebligat yerine yerine kaim olmak üzere ilanen teblig olunur.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/419 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR