Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453279
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 320000 TL
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi : 23.12.2016 14:00
Dosya Numarası : 2015/4646 TLMT.
İhale Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2015/4646 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 1313 Ada No, 6 Parsel No, GÜRPINAR MAH Mahalle/Mevkii, 18 Bağımsız Bölüm Satışa konu home ofis nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, 1313 ada, 6 parsel numaralı, 4.143,73 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde Safir Rezidans olarak adlandırılmış, yukarıda fotoğrafları görülen 17 dış kapı numaralı sitede, B blokta, 2. normal katta yer almakta olup 31000/4143750 arsa paylı ve 18 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde, Hatay Caddesi ile Kurtuluş Sokağın kesiştiği noktada yer almaktadır.

Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispi uzaklıkta bulunan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde blok tipi yapılar, site tipi yapılar, sanayi yapıları bulunmaktadır. Sitede henüz oturum bulunmamaktadır. Sitede, çocuk oyun alanı, yüzme havuzu, kapalı otopark, sauna, fitness bulunmaktadır.

Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı blokta ortak merdiven mahallerinin granit mermer kaplı olduğu, blokta çift asansör bulunduğu belirlenmiştir.

Satışa konu taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir. Taşınmaz halihazırda boş durumdadır. Hol + koridor, kiler (projesinde wc), mutfak, 2 adet balkon, salon (projesinde bekleme salonu), banyo + wc ve birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda (projesinde müdür, personel ve muhasebe odaları) bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Belediye?deki projesine göre net 105,75 m2 dir. Taşınmazda dış kapı çelik, iç kapılar ahşap pres, pencereler pvc den mamul çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, piriz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.

Adresi : Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde, Hatay Caddesi ile Kurtuluş Sokağın kesiştiği noktada yer almaktadır.

Yüzölçümü : 4.143,75 m2

Arsa Payı : 31000/4143750

İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05.11.2015 tarihli yazısında; Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 1313 ada, 6 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında ayrık nizam, 5 kat, TAKS: 0,30, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 320.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 23/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4646 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR