İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00453150
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/11505 Esas
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
İlk İhale Tarihi
:
15.12.2016 11:15
İkinci İhale Tarihi
:
11.01.2017 11:15
İhale Yeri
:
İskenderun Adliyesi Zemin Kat İcra Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2016/11505 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Belen İlçe, 1276 Parsel No, Karapelit Mahallesi, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Belen Karapelit Mıntıkası Şahin Tepesi Mevkii No:69 adresinde A ve B bloktan oluşan 10 daireli apartmanın B blok zemin kat 1 nolu bağımsız bölümün olduğu yerdir. Konu mesken 3oda 1 salon, mutfak banyo ve wcden ibaret, iki balkonu var. Dairenin tüm yerleri seramik döşemeli, daire kartonpiyerli, iç kapılar ahşap Amerikan panel kapı, dış doğramalar plastik doğrama, duvarlar sıva üzeri plastik boyalı, mutfak dolabı var alt ve üst dolap arkası seramik döşeli, banyo duvarları tavana kadar seramik döşeli, alafranga wc ve ayaklı lavabo mevcut, apartmanda asansör var, alt yapı ve üst yapı sorunu yok, ulaşım sorunu yok, belediye hizmetlerinden faydalanmakta, etrafında çok sayıda apartmanlar var, hemen yanında Zirve kent sitesi var, civarda sağlık ocağı ve okul var, yolu ve alt yapısı tamamlanmış, toplu konutların bulundu yerde bulunmakta.
Adresi : İsmet İnönü (Şahin Tepesi) Mah. No:69 Belen/HATAY
Yüzölçümü : 110 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : S.S. Gözcüler Esnaf ve San. Kredi ve Kef. Koop. Lehine 1. Dereceden 70.000,00 TL'lik ipotek
1. Satış Günü : 15/12/2016 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 11/01/2017 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi Zemin Kat İcra Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11505 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR