GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452790
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2564 TLMT
Muhammen Bedeli
:
225000 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.11.2016 14:50
İhale Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu- Gaziantep Adliyesi Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ
2016/2564 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Gaziantep ili Şahinbey mh.Ada 3207 Parsel 218 de kayıtlı cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen parselin tamamı 1304 m2 olan kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 86/1304 arsa paylı zemin kat 8 nolu 145 m2 bağımsiz bölüm taşınmaz.
Taşınmazın Genel Durumu : Mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde kendi içinde üç oda,misafir salonu ve müştelimatlarını olduğu görülmüştür.Daire doğu-batı-güney cephelidir.
Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış,duvarlar ince sıva üzeri macunlu sedef boyalıdır,zemin tabanları karo plaka ile kaplıdır, misafir salonu tabanı ise ahşap parke ile kaplıdır, iç doğramalar ahşap olu üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak ,lavabo wc, banyo duvarları fayansla kaplıdır, bu meskenin inşaat alanı 160 m2 olup kullanım alanı ise 145 m2 olarak tespit edilmiştir.Mesken kalorifer(kombi) ile ısıtılmaktadır.Bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin güney-batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşmasının genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür.Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür, adres olarak ise Yeditepe Mahallesi 61 Nolu Sokak No :24 Hakan Apt.Kat :1 No :1 olarak tespit edilmiştir.
İmar Durumu :İnşaat tarzı Şahinbey Belediyesinin ilgili imar paftasından bakılarak incelediğinde taşınmaz imarda olup imar planında ayrık nizam konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 225.000,00 TL,
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 20/12/2016 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu- Gaziantep Adliyesi Şehitkamil / Gaziantep


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2564 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR