Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452789
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 19.12.2016 11:00
Muhammen Bedeli : 178800 TL
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU
Dosya Numarası : 2014/11821 ESAS
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ
2014/11821 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 1298 Ada No, 26 Parsel No, VATAN MAH.KANLIDERE MEVKİ Mahalle/Mevkii, Borçluya ait bu taşınmaz Gaziantep ili Şahinbey ilçesi,Vatan mahallesi, Ada 1298, Parsel 26 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında bağ olarak belirtilen, parselin tamamı 6344 m2 olan yerin 3/122 hissesi borçlu borçluya ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir. Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi her ne kadar bağ olarak belirtilse de parsel içerisinde, borçlu kendi hissesine tekabül eden miktar kadar yere zemin kat, 1.normal kat ,2.normal kat olmak üzere toplam üç katlı bir yapı yaptığı görülmüştür. Yapının Zemin Katına gelindiğinde burası üç oda, banyo, mutfak ve tuvalet şeklinde düzenlenmiştir. Bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri su bazlı boyalıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise pvc den imal edilmiştir,tabanlar şap ile kaplanmıştır, elektrik ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır, mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 110 m2 dir. Yapının 1.normal Katma gelindiğinde burası üç oda, banyo, mutfak ve tuvalet şeklinde düzenlenmiştir. Bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri su bazlı boyalıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise pvc den imal edilmiştir,tabanlar şap ile kaplanmıştır, elektrik ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır, mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 110 m2 dir. Yapının 2.normal Katma gelindiğinde burası üç oda, banyo, mutfak ve tuvalet şeklinde düzenlenmiştir. Bu kattaki yapı yığma olarak yapılmış duvarlar ince sıva üzeri su bazlı boyalıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar ise pvc den imal edilmiştir,tabanlar şap ile kaplanmıştır, elektrik ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır, mesken olarak kullanılmaktadır, bu katın inşaat alanı 110 m2 dir. Bu taşınmaz şehrin Güney-Doğusunda bir bölgede kenar semt olan bir yerde bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaşmadığı görülmüştür, yapılaşma genellikle kaçak olarak yapılaşmanın oluştuğu görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır
Adresi : Vatan Mahallesi 114 Nolu Sokak No.8 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 6.344 m2
Kıymeti : 178.800,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : taşınmazın imarda olup, imar planında konut yapı adası ve yola gelmekte olduğu görülmüştür.
Kaydındaki Şerhler :DOSYASINDADIR.
1. Satış Günü : 19/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/11821 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.14/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR